reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpowiedniki Leków w Uk-Czyli nie kupuj lekow w polsce, tu mozesz dostac je za darmo!

Dziewczyny mam do Was pytanie i przy okazji odświeżę watek;-)

Czy któraś z Was robiła tu może badanie dziecku na pasożyty?? Mam problem z moim synkiem,brak apetytu i przypuszczam ze to może być przyczyna.. W aptece można dostac tylko ''Ovex'' na owsiki bez recepty,a owsików na pewno nie ma. Mam za niedługo wizytę u lekarza,wiec co o co zapytać,test na worms?Czy ma to jakąś inna nazwę??:baffled:
Z góry dziękuję za odpowiedz
 
reklama
wierka ja nie robiłam ale moge podpowiedzieć o co sama bym pytała, darowałabym sobie pytanie o threadworm (owsiki) test skoro ich nie ma, napewno byś zauważyła w kupce.. a jak zasugerujesz owsiki to lekarz pójdzie tym tropem i nie zrobi inncyh badań, tylko bym się spytała o stool test for parasites albo/i bacteria culture :tak:
 
Ostatnia edycja:
agatakat dziękuję:tak: właśnie gdyby miał owsiki mogłabym sama je wyleczyć ovexem,a mnie chodzi o te inne.. Dam znać co lekarz powie:tak:
 
hej moja mala miala robione w szpitalu testy na pasozyty,bo miala wymioty,goraczke,biegunke z krwia. Co prawda sami pilsimy ich zeby takie tetsy zrobili.Tak jak napisala agatakat,stool test for parasites albo/i bacteria culture. Zanieslimy stolec do badan i po paru dniach dostalismy wynik,ze jest to cammpylobacteria. fakt,ze ponad tydzien prosilismy szpital o takie tetsy,bo lekarze utrzymywali,ze to grypa zoladkowa;/
 
dzięki kopka,właśnie sama chce lekarzowi takie badanie,bo wiem ze oni tutaj takich rzeczy za bardzo nie uznają,a w Polsce to jedno z podstawowych badan.. wizyta nas czeka jakoś za tydzień,wiec dam znać:tak:
 
Dziewczyny daje znać co lekarz powiedział,tak jak obiecałam;-) Tylko się nie śmiejcie:-) Badanie kału można wykonać pod warunkiem ze dziecko ma biegunkę,bo jesli kal jest innej konsystencji laboratorium nie podejmie się badania.To nie żarty,lekarz mi to na poważnie powiedział,a ze mały biegunki nie ma,badania nie zlecił.

Dobrze ze jedziemy w sierpniu do Polski,to mu zrobię prywatnie,bo sie tutaj nie doproszę
 
Wczesniej padło pytanie o wapno dla dzieci:)
Mojemy po wapnie nie przechodziły wysypki w PL. Wiec zazwyczaj dostawał na recepte zyrtek:
Powędrowałam do lekarza w UK i dostaliśmy identyczny lek ( zawsze niose mu ulotke po polsku - zeby mógł skład porównać) - cetirizine ( lek antyhistaminowy). Ilosci skladników i skład identyczny. nawet stosowanie zapisał identyczne.
 
reklama
reklama
Do góry