reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odprawa po macierzyńskim

Dołączył(a)
24 Sierpień 2012
Postów
1
Witam!
Proszę o rozwianie moich wątpliwości w związku z powrotem do pracy oraz
odprawą. obecnie jestem na urlopie macierzyńskim w trakcie ciaży moja
placówka została zamknięta w związku z tym również zlikwidowane moje
stanowisko, czy przechodząc na urlop wychowawczy pracodawca może odmówić
urlopu? czy po skończeniu urlopu może oddelegowac do najbliższej placówki ok
50 km?i czy mogę liczyc na odprawę i w jakiej wysokosc( odprawa 2 mies plus
1 mies wypowiedzenia)i? pracuje od 2008 roku.Pozdr.
 
reklama
Proszę o rozwianie moich wątpliwości w związku z powrotem do pracy oraz
odprawą. obecnie jestem na urlopie macierzyńskim w trakcie ciaży moja
placówka została zamknięta w związku z tym również zlikwidowane moje
stanowisko, czy przechodząc na urlop wychowawczy pracodawca może odmówić
urlopu?

Nie.

czy po skończeniu urlopu może oddelegowac do najbliższej placówki ok

To zalezy w jakim wieku będzie dziecko. Jesli powyżej 4 lat - mogą. taka zmiana odbywa się w formie oddelegowania lub zmiany warunków pracy (w tym przypadku miejsca świadczenia pracy). Nieprzyjęcie nowych warunków jest równoznaczne z rezygnacją z pracy.

i czy mogę liczyc na odprawę i w jakiej wysokosc( odprawa 2 mies plus
1 mies wypowiedzenia)i?

To zalezy od rodzaju umowy o pracę oraz w jakim trybie umowa byłaby rozwiązana i kiedy - jaki byłby Pani staż pracy u tego pracodawcy.
 
Proszę o poradę
Byłam zatrudniona na pół etatu teraz biorę macierzyński a puzniej zamierzałam pójść na wychowawczy a mój pracodawca dziś mi oznajmił że zamyka działalność gospodarczą w listopadzie więc co teraz będzie z moim urlopem wychowawczym bo macierzyński już niedługo sie kończy proszę o odpowiedz
 
Byłam zatrudniona na pół etatu teraz biorę macierzyński a puzniej zamierzałam pójść na wychowawczy a mój pracodawca dziś mi oznajmił że zamyka działalność gospodarczą w listopadzie więc co teraz będzie z moim urlopem wychowawczym bo macierzyński już niedługo sie kończy proszę o odpowiedz

No cóż, nie ma firmy to nie ma umowy o pracę i nie ma jakiegokolwiek urlopu. Zatem z chwilą likwidacji firmy Pani urlop macierzyński zostanie przerwany (wypłatę zasiłku przejmie zus). Będzie Pani bezrobotna. urlop wychowawczy nalezy się jedynie pracownikom a zatem nie bedzie Pani miała prawa do takiego urlopu.
 
Proszę mi jeszcze powiedzieć czy jak skończy mi się macierzyński i zamkną tą firmę gdzie parcuje to mogę iść po macierzyńskim na chorobowe ...lub kuroniówkę??
I jeszcze jedno pytanie czy jeśli firmę zamknie pracodawca zanim skończę macierzyński to zus skończy wypłacać ten zasiłek do końca..??jeśli tak to trzeba gdzieś zgłaszać to że jest taka sytuacja czy to automatycznie będą wiedzieć ...
przepraszam za chaotyczną wypowiedz.
Proszę o odp.
 
Ostatnia edycja:
Proszę mi jeszcze powiedzieć czy jak skończy mi się macierzyński i zamkną tą firmę gdzie parcuje to mogę iść po macierzyńskim na chorobowe ...lub kuroniówkę??
Nie wiem jaki jest pani staż pracy. Od kiedy Pani pracuje?

I jeszcze jedno pytanie czy jeśli firmę zamknie pracodawca zanim skończę macierzyński to zus skończy wypłacać ten zasiłek do końca..??
Tak.

jeśli tak to trzeba gdzieś zgłaszać to że jest taka sytuacja czy to automatycznie będą wiedzieć ...
przepraszam za chaotyczną wypowiedz.
Stosowny druk powinien do ZUS złożyć pracodawca.
 
reklama
Pracuje od grudnia 2011 roku jeśli wezmę dodatkowe 4 tyg macierzyńskiego to będzie już 8 listopad a z czego słyszałam to trzeba rok przepracować by iść na kuroniówkę... ??więc braknie mi nie cały miesiąc ...
 
Do góry