reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odprowadzanie i przyprowadzanie dziecka do/z przedszkola

Uważam że pomysł fajny, ale zgadzam się z mamami które wyżej się wypowiadały, ja osobiście uwielbiam sama odbierać dziecko ze żłobka bo mogę się dowiedzieć czy zjadł posiłki wszystkie ile spał itd,u nas jest na zmianę ja jeden tydzień odbieram synka, drugi tydzień mąż, wiec to też fajny sposób spędzania czasu dziecka na przemian z rodzicami. Ale gdybym nie mogła odbierać dziecka (a wiele rodziców pracuje w godzinach uniemożliwiających odbieranie dziecka), a miałabym zaufaną osobę to czemu nie, pomysł ciekawy można by było go jeszcze rozwinąć. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ogólnie pomysł nie jest zły, ale fakt brakuje dopracowania...Poza tym wszystko zalezy tez od samych dzieci:) trzeba tez pamiętać ze mimo że dziecko jest juz zaadaptowane w przedszkolu ma czasem złe dni i jest cieżko z zostawaniem.
 
W przypadku takich maluchów, to jakoś tego nie widze... Szkoła owszem, ale wcześniej nie.
Teraz mamy tak mało czasu dla siebie, ze te 40-50 minut, kiedy wracamy z przedszkola (rano albo zawozi ją tata samochodem, albo robimy to razem), to niejednokrotnie jedyny nasz czas na rozmowę i pobycie tak sama na sam. W domu zaraz robienie jedzenia, bajka film, jakaś praca domowa czasem, wspólne granie, co jest też fajne i ważne, ale potrzebne jest pobycie sam na sam z dzieckiem, wtedy bardziej się otwiera i nawet coś opowiada samo z siebie... Przynjamniej u nas ;)
 
Większość mam zaznacza tutaj jak ważne jest dla nich spędzenie tego czasu (w czasie odprowadzania i przyprowadzania z przedszkola) z dzieckiem. Mam wrażenie, że oferta miała być skierowana do rodziców, którzy nie mogę z braku czasu zaprowadzić bądź odebrać dziecka - bo np. pracują dłużej itp.
Mnie by taka usługa zaciekawiła, oczywiście musiałabym zaufać takiej osobie, potrzebne by były też referencje. Myślę, że może być ciężko zacząć taką działalność, ale z czasem zadowolenie klientów (dzieci i rodziców) zweryfikuje usługodawce.
 
U nas w polsce może byc cięzko z ty, jak osobiscie nie powierzyła bym dziecka jednak jeśli nie miałabym innego wyjscia to tak, ale w Angli zarobiłbys fortune bo tam własnie takcih ludzi szukają
 
U nas w polsce może byc cięzko z ty, jak osobiscie nie powierzyła bym dziecka jednak jeśli nie miałabym innego wyjscia to tak, ale w Angli zarobiłbys fortune bo tam własnie takcih ludzi szukają

Haha to wyjeżdżam ! :) Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Zostawię ten pomysł narazie i zajmę się moim drugim pomysłem . Dziękuję jeszcze raz.
 
nasza corke akurat zawsze ma kto odebrac, ale znam osoby ktore wynajmuja osobe do odbierania dziecka z przedszkola a tez mieszkamy w malej miejscowosci, wiec nie rezygnuj z tego pomyslu, chociaz moze bys musial jakis kurs zrobic itp? lub przez znajomych poszukac :)
 
reklama
No wiesz... ciężko z zaufaniem... zwłaszcza, że małe dzieci ufają prawie wszystkim.. i nie wiadomo co może się z nim dziać.. wolę poświęcić te kilkadziesiąt minut niż się cały dzień martwić :)
 
Do góry