reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odruch moro

Kaśka21

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, znalazłam w internecie że odruch dziecka, gdy się wystraszy nazywa się Odruchem Moro.
Mój synek ma 2,5 miesiąca i od wczoraj ma ten odruch i zaraz po nim płacze dość mocno i uspokaja się dopiero przy piersi (raz na stole do przewijania w ciągu dnia, wieczorem znowu na innym stole do przewijania i teraz w nocy już 2 raz i nie śpi za dobrze). Niemalnie śpi od 21-22 do 4-5, a dzisiaj był już o 1 obudzony, jest teraz (3:30) i miał 2 razy znowu ten odruch... Żadnych nagłych dźwięków, nic... Czy któraś z Was miała coś takiego??

reklama

aniaslu

Administratorka czyli ja tu rządzę ;)
Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Ale, czy znowu miał odruch podczas przewijania?

aniaslu

Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
@Kaśka21 Odruch moro to nagły, symetryczny wyrzut rąk wraz z otworzeniem dłoni. Czy tak to wygląda u twojego synka? Czy pojawia się prężenie ciałka i podkurczanie nóżek? Bo jeśli dochodzą właśnie te dodatkowe objawy , to mogą wskazywać na kolkę niemowlęcą, która często pojawia się w takim okresie życia maluszka.

Jeśli to jednak odruch moro , to powinien wygasnąć do 4 miesiąca i on pojawia się po narodzinach dziecka. Jeśli jednak masz wrażenie, że nagle się nasilił, to warto skonsultować się z pediatrą.

Kaśka21

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
To ten odruch z wyrzutem rąk i otworzeniem się dłoni, dokładnie. Ok w takim razie obserwuję małegoi jak będzie się dział częściej z płaczem to pójdę do lekarza... Dziękuję 💕

aniaslu

Członek załogi
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
37
Tak, lepiej sprawdzić, żebyś mogła być spokojna, że wszystko ok.