reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odruch wymiotny

Kamila09

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Maj 2022
Postów
29
Witam , córeczka niebawem będzie miała 7 miesięcy. Urodzona z wagą 2370g . Od 2 miesiąca życia mleko Nutramigen Puramino ze względu na problemy brzuszkowe. Wpychając rączki do buzi podczas zabawy prowokuje wymioty , potrafi zwymiotować gryząc zbyt głęboko zabawkę.
Mam ogromny problem z rozszerzeniem diety. Wszystko co jej nie smakuje , jest gęste lub ma grudki od razu zwraca. Zjada tylko dynię lub brokuła ze słoiczka.
Czy dać jej czas i podawać tylko to co toleruje ? Ktoś miał może podobny problem ?
 
reklama
Witam , córeczka niebawem będzie miała 7 miesięcy. Urodzona z wagą 2370g . Od 2 miesiąca życia mleko Nutramigen Puramino ze względu na problemy brzuszkowe. Wpychając rączki do buzi podczas zabawy prowokuje wymioty , potrafi zwymiotować gryząc zbyt głęboko zabawkę.
Mam ogromny problem z rozszerzeniem diety. Wszystko co jej nie smakuje , jest gęste lub ma grudki od razu zwraca. Zjada tylko dynię lub brokuła ze słoiczka.
Czy dać jej czas i podawać tylko to co toleruje ? Ktoś miał może podobny problem ?
Hm myślę, że wzięłabym pod uwagę wizytę u dobrego neurologopedy. Doradzi pewnie masaże jamy ustnej, żeby ją trochę odwrazliwic. A miała córa sprawdzane wędzidełko? Czasem ono może dawać takie problemy przy rozszerzaniu diety
 
W szpitalu po narodzinach sprawdzili i później położna. Niby z wędzidełkiem jest ok. Właśnie w poniedziałek będę dzwoniła do neurologopedy w szpitalu , w którym rodziłam. Rodzina twierdzi, że panikuję ale dla mnie takie odruchy nie są normalne.
 
U córki niby też sprawdzali, a okazało się, ze za krótki i w okolicy roku miała podcinane.
I także polecam neurologopedę ( u nas nie było odruchu wymiotnego, ale wyszła m.in. nadwrażliwość jamy ustnej (pomagało jedzenie m.in. amarantusa na odwrażliwienie) )
 
Koniecznie muszę się umówić, może faktycznie odwrażliwi jamę ustną.
Przez te odruchy wymiotne jestem tak spanikowana. Jednego razu udlawilaby się. Nie spuszczam jej z oka. Jestem już tym zmęczona, więc myślę, że neurologopeda dobrze to sprawdzi.
 
W szpitalu po narodzinach sprawdzili i później położna. Niby z wędzidełkiem jest ok. Właśnie w poniedziałek będę dzwoniła do neurologopedy w szpitalu , w którym rodziłam. Rodzina twierdzi, że panikuję ale dla mnie takie odruchy nie są normalne.
Niestety w szpitalach nie zawsze dobrze to sprawdza, bo na szybko zerkają. A naprawdę trzeba w tym siedzieć, żeby dobrze określić wędzidełko.
 
Moja też tak głęboko wsadza palce a wczoraj włożyła zabawke i tzreba było ja ratować. Z domowym jedzeniem nie radzi sobie jeszcze ksztusi się przy tym. Słoiczki je ale ona ogólnie jest niejadkiem. Ma 5,5 miesiąca
 
Nasza tez zjada po 120 ml tylko A ma już prawie 7 miesięcy. Waży okolo 6.5 kg
U nas najgorszy ten odruch wymiotny i wymioty.
 
reklama
Nasza tez zjada po 120 ml tylko A ma już prawie 7 miesięcy. Waży okolo 6.5 kg
U nas najgorszy ten odruch wymiotny i wymioty.
No to i tak ładnie przybrała. Moja też tyle waży coś około tego może 6,7 nie wiem dokładnie. Z jedzeniem to różnie od 60 do 180 ml zależy od dnia. My też mamy problem z dziąsłami dodatkowo
 
Do góry