reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odruchy wymiotne i wymioty u maluszka

JustYs21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2009
Postów
3 300
Miasto
zg
Witajcie.
Mam problem i zaczynam się martwić o mojego synka. Do tej pory jadł zupki, papki bez problemu. Lubił z HIPP ziemniak z dynią, podałam w piątek, odrobinkę na łyżeczkę i zarzygał cały leżaczek siebie i mnie przy okazji, tak chlustał wodą, że masakra. Nie podawałam jak był najedzony, chciał to zjeść, bo jak poczuł na ustach to aż się oblizywał.
Dzisiaj historia się powtórzyła, aż podskakiwał widząc łyżeczkę. Dałam tylko na język ciut to co przełknął wyrzygał...znowu leżaczek do prania...
Nie wiem co się dzieje, do piątku jadł normalnie a teraz wymiotuje, z butelki mleko z kleikiem na luzie wypija i to gęste nawet.
Co mam zrobić? odstawić na razie jedzonko? Jak go przekonać?
nie chcę nic robić na siłe..nie je to nie daje..
 
reklama
justys z mojej znajmomej corcia bylo tak samo,z tym,ze mala nie chciala nic jessc,czy to zupki,czy to mleko,czy nawet ciastko do wszystkiego miala odruch wymiotny. Moze zabki ida twojemu synkowi? najpewniej wybrac sie do pediatry,bo powodow moze by milion,a Ty bedziesz na pewno spokojniejsza jak porozmawiasz z lekarzem.
 
Moja ma 8,5 miesiaca lubi jesc wszystko co jej dam, ale wymiotuje czy ulewa zwal jak zwal, ma refluks zoladkowo-przelykowy i cofa jej sie mimowolnie. Moze twoj synek zalapal cos? moze idz do lekarza albosprobuj jakies inne jedzenie.
 
Ostatnia edycja:
Jutro spróbuję podać coś innego. Mam wrażenie, że jest różnica miedzy zupką z HIPP a Bobovity konsystencja tej drugiej bardziej gładka i stąd ten problem, że nagle HIPP nie pasuje. Jutro spróbuję dać inną.
Też pomyślałam, że może ząbki..
 
Justyś Ninka też wymiotuje jak się trafi inna konsystencja. Zupki w słoikach gładkie, domowa już inaczej. Firmy różne i konsystencja zup także. Czasami mamy takie akcje, że coś większego się trafi i ona wymiotuje też leżaki piorę ale czasami grudy jej nie przeszkadzają. Nie wiem od czego to zależy i cholera jak jej nie smakuje jakiś smak to też rzyga.
Dlatego wcześniej podałam Ci jak kisiel robić. Trzeba do wszystkiego pomalutku przyzwyczajać, do różnych konsystencji.
 
Net-ka mnie tylko to martwi, że Szymon już powinien pomału mieć wprowadzane grudki. Mama mnie postraszyła, że im później tym będzie ciągle same wodne jedzenie jadł;/ Już nawet jak podawałam dzisiaj i wczoraj zupkę ulubioną z Bobovity to miskę przy leżaczku miałam, w razie gdy miał zamiar mnie zarzygać znowu:-)
A Nina też jak wymiotuje, to tak dużo wody z niej leci? U nas dwa razy to jakaś masakra była
 
reklama
Nina wymiotuje na zawołanie właśnie, bobek... Często gdy jakaś gruda, nie chce jeść jakiejś nowości. Leci z niej jedzenie, to co zje. Mi logopeda karze Ninie dawać różne konsystencje, pomalutku, małe porcje by się przyzwyczajała. Czasami tak jest, że dzień wcześniej coś jadła a na 2 dzień już rzyga i weź ją rozszyfruj. Nie wiem sama... czasami grudki ok czasami od razu odruch wymiotny. Ile razy prałam bujaki nie liczę. Ale jeszcze na Twoim miejscu zapytałabym lekarza... bo jak z wodą to leci to może refluks? Soki mu się cofają żołądkowe czy coś... No a na pierworódkach odpiszę później, bo mój mąż właśnie zwichnął wczoraj nogę i mam kalekę i dziecko w domu...
 
Do góry