reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstające uszko.

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Moja córcia ma 3 miesiące, zauważyłam ze lewe uszko odstaje, a prawe ładnie przylega. Czy mozna coś z tym zrobić czy to samo sie wyrówna ?
Staram sie pilnowac zeby uszko nie bylo przewiniete, kiedy mala śpi, ale czytałam kiedyś że podobno nie ma na to wpływu i jeśli uszka mają odstawac to będą. Jak to jest ?
Pozdrawiam w ten zimny dzien.
 
reklama
Syn miał delikatnie odstające płatki od spodu z wiekiem zaczęła odstawac góra. Nie jest klapouszkiem choć uszka odstają ale to takie słodkie. Ma 6lat i nikt do tej pory go z tego powodu nie obrażał . Jakby miał ogromny problem w przyszłości to zawsze można korygować
 
Moj syn ma odstajace uszy. Wedlug mnie nie sa az tak bardzo odstajace i nie rzuca sie to w oczy. Moze po prostu ja nie zwracam na cos takiego uwagi. Bardziej patrze na twarz i oczy. Jednak mielismy juz kilka niemilych sytuacji. Ostatnio podczas urlopu nad morzem podeszla do nas starsza Pani mowiac, ze nalezy malemu zakladac czapki bo ma odstajace uszy. Syn ma 14 miesiecy. Zrobilo mi sie okropnie przykro. Nie wiem, gdzie ludzie maja glowe. Znajomy meza tez kiedys rzucil tekstem "Jakie on ma odstajace uszy!?". Przykre jest to, ze dorosli ludzie nie mysla o odczuciach innych, zwlaszcza dzieci tylko rzucaja niestosowne komentarze. Ciekawe, czy tak samo podchodza do doroslego czlowieka z krzywym nosem i nie sugeruja, ze powinnien zrobic operacje plastyczna. Moze troche nie na temat, ale mialam potrzebe sie podzielic swoimi spostrzeżeniami. Dlatego prosze uczcie swoje dzieci empatii i nie skupiania sie na wygladzie. Tym bardziej, ze takie uszy nie odbieraja uroku osobistego.
 
Poranna burza, ja bym nie wytrzymała i odpyskowala ;)
Mój syn też ma odstające uszy ma 17 miesiecy i jest cudowny.
Jedyna osoba która prawila jakieś teksty byla tesciowa, zwróciłam jej grzecznie uwagę za pierwszym razem, nie pomoglo za drugim już nie bylam tak dyplomatyczna, pomogło! Nie pozwolę obrazac mojego dziecka ludzia którzy swoje komeksy leczą na moim dziecku, a jemu nigdy nie zwroce na nie uwagi jak sam je zauważy bede mówić że kazdy jest inny a jego udxy sa piekne. Tyle w temacie, nie pozwól zakopleksic sobie dziecka!

Autorki, zostawić i cieszyć się ze tylko uszko jest troszke inne od drugiego ;)
 
Poranna burza, ja bym nie wytrzymała i odpyskowala ;)
Mój syn też ma odstające uszy ma 17 miesiecy i jest cudowny.
Jedyna osoba która prawila jakieś teksty byla tesciowa, zwróciłam jej grzecznie uwagę za pierwszym razem, nie pomoglo za drugim już nie bylam tak dyplomatyczna, pomogło! Nie pozwolę obrazac mojego dziecka ludzia którzy swoje komeksy leczą na moim dziecku, a jemu nigdy nie zwroce na nie uwagi jak sam je zauważy bede mówić że kazdy jest inny a jego udxy sa piekne. Tyle w temacie, nie pozwól zakopleksic sobie dziecka!

Autorki, zostawić i cieszyć się ze tylko uszko jest troszke inne od drugiego ;)
Dokladnie, ja tez bym nie wytrzymała takich komentarzy. To prawda, nie wolno zwracać dziecku na to uwagi bo od małego będzie czulo sie w jakiś sposób gorsze. Dla mnie to zaden problem, chciałam tylko zapytać, myślałam ze robię cos zle
 
Ja mam odstajace oba, brat tylko jedno. Nikt w rodzinie nie ma odstajacych, a nam sie zrobily od inkubatorow bo pod uszy zalozyli nam opaske ktora podtrzymywala wenflon. Niestety nie do odgiecia byly. Jako dziewczynka mialam latwiej bo mialam dluzsze wlosy ale brat dluuugo przezywal swoje uszy, nikt mu nigdy nie zwrocil uwagi ale sam zauwazyl. Chyba dopiero jak mial 14 lat i zaczal nosic okulary to te uszy przestaly tak rzucac sie w oczy.
Ja towniez przewrazliwona bylam na punkcie uszu aby syn nie mial, wiec co chwile sprawdzalam czy sie mu zadno nie podwinelo. Ma piekne uszka.
Jedyne co trzeba zrobic to poczekac. Albo bedzie mialo dziecko na nie wyrabane i nie bedzie zwracal uwagi, albo zauwazy i zaakceptuje albo operacja. W tym momencie nic juz nie zrobisz z uszkami.
 
Moja córka też ma ostające uszy, co prawda prawe lekko a lewe bardziej. Zobaczymy czy będzie jej przeszkadzać.
 
reklama
Moja córka też ma ostające uszy, co prawda prawe lekko a lewe bardziej. Zobaczymy czy będzie jej przeszkadzać.
Dla mnie to naprawdę urocze i uważam że jest najpiękniejsza, ale zmartwilam sie ze to moja wina i ze bedzie jej ciężko w przyszłości, bo wiem jakie są teraz dzieci i ludzie.. A chcę dla niej jak najlepiej i chyba jak kazda mama zrobiłabym wszystko zeby nigdy nie musiała płakać.
 
Do góry