reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?!

Gagatka88

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Grudzień 2016
Postów
59
Mój syn ma prawie 7 miesięcy.
Jest duży, zdrowy, silny, rozwija się w przeraźliwym tempie - siedzi, stoi, prawie łazi :)
Gorzej ze mną. Niestety mam problemy zdrowotne i powinnam je leczyć. Nie mogę tego robić, gdyż karmię piersią i przyjmowanie leków nie wchodzi w grę.
Chciałabym powoli odstawiać synka od piersi. On nie miałby z tym problemu, akceptuje butelkę, je już słoiczki łyżeczką... nie wiem tylko co robić w nocy!!!
Mały budzi się w nocy kilkakrotnie i jedyne co pomaga to moja pierś. Wystarczy, że przystawię go do piersi, on chwilkę sobie poje, zasypia znów i mogę go odłożyć i wrócić do łóżka.
Nie jest przytulakiem (roznosi go energia), nie usypia go moje tulenie, nie chce bujania na rękach (a poza tym - 9kg! ała!) , szumisie itp. są włączone w nocy. Jedyne co pomaga - mała przekąska z mojej piersi.
Nie wiem jak go odstawić. W dzień to nie będzie problem, ale w nocy - owszem.
Mogłabym kombinować z butelką, ale... zwykle muszę szybko reagować zanim się rozbudzi ;)
Szybki szus do kuchni, zagrzanie wody, zrobienie mleka i przybycie na ratunek - prawdopodobnie zastanę już malca z oczami jak 5-złotówki.
Jak wy sobie z tym poradziłyście?
Jak to przebiegało?
 
reklama
Do góry