reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić?

@MaryH - mój z butli wciągnie jak smok, ale potrzebuje właśnie tego ciumciania cycka, żeby zasnąć. Smoczka on nie akceptuje. Wyciąga, wypluwa, nie interesuje go to. Nigdy go nie chciał. Jedni powiedzieliby, że fajnie, ale mi czasami ułatwiłoby życie.

@olcia1718 - Kurcze, też sprintem ;)
 
reklama
@MaryH - mój z butli wciągnie jak smok, ale potrzebuje właśnie tego ciumciania cycka, żeby zasnąć. Smoczka on nie akceptuje. Wyciąga, wypluwa, nie interesuje go to. Nigdy go nie chciał. Jedni powiedzieliby, że fajnie, ale mi czasami ułatwiłoby życie.

@olcia1718 - Kurcze, też sprintem ;)
No to niestety czeka Cię przeprawa zanim mały nauczy się spać bez piersi. W kazdym razie, trzymam kciuki żeby się obyło bez większych problemów :)
 
Nie doczytałam jakim mlekiem chcesz karmić : swoim czy mm. Jesli mm to takie mleko przygotowane moze stac max do 2h. Sa tez specjalne ocieplacze/termosy z pianki na butelki. U mnie genialnie sprawdził sie na wakacjach, przygotowujesz mleko, wkładasz w ocieplacz i trzymasz w zasięgu ręki.
Dobrym rozwiązaniem jest tez termos. Tak działam od 2 lat prawie. Woda w termosie o odpowiedniej temperaturze, odmierzone miarki mleka w pojemniku i jak trzeba to zajmuje 30 sekund dosłownie ( praktyka czyni mistrza ;)).
 
@MaryH - mój z butli wciągnie jak smok, ale potrzebuje właśnie tego ciumciania cycka, żeby zasnąć. Smoczka on nie akceptuje. Wyciąga, wypluwa, nie interesuje go to. Nigdy go nie chciał. Jedni powiedzieliby, że fajnie, ale mi czasami ułatwiłoby życie.

@olcia1718 - Kurcze, też sprintem ;)
Moj bez smoczkowy i bez butelkowy:-)
No to moze byc ciezko Ci go odstawić ale trzymam kciuki:)
 
U mojego dziecka została zastosowana terapia szokowa. Gdy miał kilka miesięcy ja trafiłam na kilka dni do szpitala. Mały musiał nauczyć się zasypiać bez cyca. Jak wróciłam to już więcej nie karmiłam go swoim pokarmem. Podobno pierwszą noc w ogóle nie chciał zasnąć, płakał całą noc. W kolejne było już lepiej.
 
Moja corka ma 6 miesiecy i od 3 miesiecy budzi sie z zegarkiem w reku co 2h na cyca.
Mlodsza spala od 20 do 4 wtedy jadla i znow szla spac.


Po 3 miesiacach nabawilam sie bezsennosci bo ledwo co zasnelam musialam sie budzic na cyca ...organizm zeswirowal i w ogole zasnac nie potrafie.

Od kilku dni wprowadzam zmainy bo mloda ewidentnie nie potrzebuje juz jedzenie i mamy pierwszw sukcesy:-)


Ok 18 je kaszke i o 18.30 idzie spac przewaznie za 30 min sie budzi wczesniej dawalam jej cyca i spala dalej godzine moze dwie i znow cyc.

Teraz budzi sie przewaznie kweknie 3 razy i usnie.
Po 2 h wstaje i znow to samo pokweczy i usypia.
Wczoraj pierwszy raz od 3 miesjecy miala przerwe w jedzeniu 5.5h!!!! Jadla o 19 a pozniej dopiero o 24.30.

I dostala tylko troche mleka.. ssie do momentu gdy poczuje ze odplywa wtedy tez odkladam ja do lozka.Przewaznie protestuje ale trwa to max 2 min i usypia.

Wczoraj po cycaniu o 00.30 obudzila sie dopiero o 3.30!! Kolejny sukces wczesniej spala max 2h.


Mysle ze z dnia na dzien bedzie coraz lepiej.

Mloda ewidentnie chciala tylko pociumkac ...by zasnac.A pozniej budzila sie a ze cyca nie czula to znow wlaczala alarm.

Butla u nas nic nie dawala bo i tak budzila sie jak w zegarku...

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja corka ma 6 miesiecy i od 3 miesiecy budzi sie z zegarkiem w reku co 2h na cyca.
Mlodsza spala od 20 do 4 wtedy jadla i znow szla spac.


Po 3 miesiacach nabawilam sie bezsennosci bo ledwo co zasnelam musialam sie budzic na cyca ...organizm zeswirowal i w ogole zasnac nie potrafie.

Od kilku dni wprowadzam zmainy bo mloda ewidentnie nie potrzebuje juz jedzenie i mamy pierwszw sukcesy:-)


Ok 18 je kaszke i o 18.30 idzie spac przewaznie za 30 min sie budzi wczesniej dawalam jej cyca i spala dalej godzine moze dwie i znow cyc.

Teraz budzi sie przewaznie kweknie 3 razy i usnie.
Po 2 h wstaje i znow to samo pokweczy i usypia.
Wczoraj pierwszy raz od 3 miesjecy miala przerwe w jedzeniu 5.5h!!!! Jadla o 19 a pozniej dopiero o 24.30.

I dostala tylko troche mleka.. ssie do momentu gdy poczuje ze odplywa wtedy tez odkladam ja do lozka.Przewaznie protestuje ale trwa to max 2 min i usypia.

Wczoraj po cycaniu o 00.30 obudzila sie dopiero o 3.30!! Kolejny sukces wczesniej spala max 2h.


Mysle ze z dnia na dzien bedzie coraz lepiej.

Mloda ewidentnie chciala tylko pociumkac ...by zasnac.A pozniej budzila sie a ze cyca nie czula to znow wlaczala alarm.

Butla u nas nic nie dawala bo i tak budzila sie jak w zegarku...

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom

czyli tak jak pisalam kolezance wyżej to jest po prostu nawyk, a zmiana nawyków trwa długo i trzeba wytrwałości :) gratuluje sukcesów :)
 
Nie tak dlugo tylko trzeba cierpliwosci i konsekwencji.U nas 3 dzien zasad i mloda jadla ostatni raz 19.30 kilka razy sie budzila ale po kilkunastu sekundach usnele.( jest 23.20)

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry