reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawianie roczniaka od piersi

Dołączył(a)
12 Styczeń 2018
Postów
2
Witam wszystkie mamy. Jerzyk w sobote skonczyl rok. Postanowilam ze do odstawie od piersi jak skonczy rok. Na razie odstawione są dwa karmie8nia w dzien. Jutro bedzie 4 dzien jak nie ma "cyca. Nie ukrywam że jest ciężko. Jerzyk nie pic z butelki ani z niekapka -w ciagu dnia gdy mu podaje to pije i z butelki i z niekapka ale gdy nadchodzi czas drzemki wtedy jest dramat. Dwa dni z rzedu zasnal na spacerze. Od urodzenia jego drzemki trwaja 15-20 min max. No chyba za jest mega zmęczony to spi do 1h. Ale rzadko. Dodtatkowyn problemem jest nietolerancja laktozy. Nie smakuje mu bebilon pepti ani mleko bez laktozy z kartonu. Nie mam pomyslu. Moze Wy Mamy macie jakis pomysl na mojego Jerzyka? Pozdrawiam
 
reklama
a nie możesz odzwyczajać go stopniowo np zamiast jednego karmienia posiłek i jak to zaakceptuje to odstawiamy następne karmienie aż do wyeliminowania piersi caowicie
 
Jeżeli dziecko ma nietolerancje laktozy to moze byc ciezko bez wprowadzenia mleka zastepczego dlatego ja bym się wstrzymala narazie z odstawieniem lub zrobiłabym stopniowo aby dziecko miało czas na zaakceptowanie.Miałam podobnie z corką która miala nietolerancję laktozy a w planach odstawienie od piersi tak ok 1 roku zycia.Bebilon pepti wprowadziłam juz ok 10 miesiąca ktory podawałam z butelki ale z miękkim dzióbkiem i powoli powoli córa z niego piła.Ostatecznie z cycem pożegnała się w 19 miesiącu co obyło sie bez problemu mleko zastępcze piła do 3,5 roku.
 
bojąca i ANEK M - dzięki za sugestie. Na pewno z nich skorzystam. Co do tej nietolerancji to jest strasznie ciężko czymś innym zastąpić to karmienie. Ja też wprowadzalam po malutku bebilon pepti jak skończył 10mcy ale za nic w świecie nie chcial pić, a ja potem sie poddalam jak zauważyłam że nie chcial. Teraz z perspektywy czasu wiem że za szybko spasowalam. W marcu wracam do pracy. Do tego czasu muszę ogarnąć ten temat.
 
Do góry