reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odstawienie antykoncepcji a okres

Dołączył(a)
17 Październik 2017
Postów
8
Witam:)

po 8 miesiacach brania 2 róznych rodzajów tabletek antykoncepcyjnych ( jedne przez 5 miesiecy a kolejne przez 3) postanowilam je calkowicie odstawic.
Zmiana tabletek byla polecona przez mojego ginekologa, natomiast ani jedne ani drugie tabletki mi nie sluzyly.
11 wrzesnia dostalam ostatniego krwawienia z odstawienia i do teraz nie mam okresu.
Wiem ze mogl sie cykl rozregulowac i okres moze sie spozniac.
Natomiast szczerze mowiac nie mam pojęcia jak to opóźnienie liczyc.
Normalnie cykl sie liczy od 1 dnia miesiaczki i moje cykle byly 25 dniowe.Czasem dluzsze o 1 dzien a czasem krótsze niz 25 dni. Natomiast krwawienie z odstawienia to nie typowy okres ale przyjelam jakby tak bylo i wyszedl mi dzisiaj 36 dzien. cyklu
Czy takie wyliczenia maja w ogole sens czy poprostu mam czekac na okres i sie nie przejmowac?
Ryzyko ciąży uwazam, ze bardzo male
 
reklama
Witaj.
Miałam podobnie (może nadal mam) ale od początku :
W Lipcu odstawiłam anty, miesiączka(z odstawienia ) była od 12 do 16 sierpnia. Kolejną dostałam dopiero 9 października. Tak,mój cykl trwał 59 dni... szok, ale podobno po antykoncepcji hormonalnej musi się wszystko uregulować. Mam nadzieję że teraz już wszystko się ustabilizowało i kolejny cykl będzie już normalnie... jeśli nie to mam w planach wizytę u mojego ginekologa.
Nie wiem co Ci poradzić, Ja czekałam na miesiączkę, ale jeśli znów sytuacja się powtórzy podczas tego cyklu to lecę do gina.
Pozdrawiam ;-)
 
o matko, to dlugo tego okresu nie mialas. A przez jakis okres bralas tabletki?
ja za 2 tyg mam laparoskopie, jak nie dostane okresu to musze sie zglosic do ginekologa bo zabieg nie moze byc przeprowadzony podczas miesiaczki.
Kiedys juz odstawilam tabletki i nie mialam tego rodzaju problemów.
A mialas bole brzucha jak na okres? mnie pobolewaja jajniki i co kilka dni dosc intensywnie brzuch jak przed okresem ale nic z tego nie wynika.
 
Tabletki brałam 6 miesięcy.Tak, też pobolewały mnie jajniki. Ale masz rację, jeśli masz termin laparoskopi to lepiej idź do gina. On na usg zobaczy czy była owulacja itd (tak mi się wydaje, ekspertem nie jestem )
Pisałaś że ryzyko ciąży jest bardzo małe, ale może warto zdrobic test.

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja brałam anty 12 lat, odstawiłam w kwietniu i pierwszy cykl po odstawieniu miałam identyczny jak podczas brania anty tj. 28 dni, następny trwał jakoś 33 dni. Po dwóch cyklach znowu wróciłam do anty i teraz jestem w trakcie pierwszego normalnego cyklu po odstawieniu. Zastanawia mnie czy po takim czasie brania anty jest możliwe, że już w pierwszym cyklu wystąpi owulacja. Przedwczoraj był 14dc i miałam lekki ból brzucha, a wczoraj był znacznie silniejszy, taki typowo jak na @, myślicie, że owulacji może towarzyszyć taki ból?
 
reklama
Do góry