reklama

Odstawienie CLEXANE 20mg/0,2ml w ciąży

Temat na forum 'Archiwum "poronienia"' rozpoczęty przez lady87, 4 Sierpień 2011.

1. lady87

lady87 Edyta

Witam!

Zwracam się do kobiet, które tak jak ja przestały brać zastrzyki clexane w II trymestrze ciąży. Mój lekarz tak zadecydował, od 5tc brałam 1 zastrzyk dziennie w brzuch.

Straciłam 3 ciąże. I w tą 4 zaszłam niespodziewanie... i od razu poszłam do lekarza i biorę 2x wit. E, 3x1 duphaston, 2x magne b6.

Czy są kobiety, które tak jak ja odstawiły ten lek na takim etapie ciąży? Wczoraj zrobiłam sobie ostatni zastrzyk. Brałam je profilaktycznie, ponieważ lekarz podejrzewał zespół fosfolipidowy.

2. daaa

daaa Fanka BB :)

Ja brałam Clexane 0,4 od 5t.c. do 3 dnia po porodzie.

Skonsultuj to lepiej z innym lekarzem. Mi jedna lekarka też kazała odstawić w 13t.c.

Nie mam potwierdzonego zespołu, też były tylko przypuszczenia.

3. reklama
  4. queenie

queenie Fanka BB :)

Nie radziłabym odstawiac Clexanu, lekarze którzy każą odstawiac po I trymestzre reprezentują "starą szkołę", Clexane powinno sie barć do końca ciązy, a nawet jeszcze kilka dni po

5. just79

just79 Fanka BB :)

Clexane 0,4 brałam od pozytywnego testu do okolic 32 tc

6. Perfecta

Perfecta Fanka BB :)

Witam - Zgadzam się z queenie ! Ja brałam Clexane do końca ciąży t.j 38 tydzień. Ja brałam ponieważ miałam 200% ponad norme Fibrynogen. Radziłabym skonsultowac z drugim lekarzem.

7. ewelina28

ewelina28 Dum Spiro Spero...

Lady, skonsultuj to z innym lekarzem, bo Clexane winno się przyjmować do końca ciąży + 14 dni po porodzie...

8. kasikz

kasikz Fanka BB :)

ja tez skonsultowałabym z innym lekarzem
    Osobiście bałabym sie odstawic na każdym etapie ciąży. ja brałam do tygodnia po porodzie

Poleć forum