reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie CLEXANE 20mg/0,2ml w ciąży

lady87

Edyta
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2009
Postów
555
Miasto
Rzeszów - okolice
Witam!

Zwracam się do kobiet, które tak jak ja przestały brać zastrzyki clexane w II trymestrze ciąży. Mój lekarz tak zadecydował, od 5tc brałam 1 zastrzyk dziennie w brzuch.

Straciłam 3 ciąże. I w tą 4 zaszłam niespodziewanie... i od razu poszłam do lekarza i biorę 2x wit. E, 3x1 duphaston, 2x magne b6.

Czy są kobiety, które tak jak ja odstawiły ten lek na takim etapie ciąży? Wczoraj zrobiłam sobie ostatni zastrzyk. Brałam je profilaktycznie, ponieważ lekarz podejrzewał zespół fosfolipidowy.
 
reklama
Ja brałam Clexane 0,4 od 5t.c. do 3 dnia po porodzie.

Skonsultuj to lepiej z innym lekarzem. Mi jedna lekarka też kazała odstawić w 13t.c.

Nie mam potwierdzonego zespołu, też były tylko przypuszczenia.
 
Nie radziłabym odstawiac Clexanu, lekarze którzy każą odstawiac po I trymestzre reprezentują "starą szkołę", Clexane powinno sie barć do końca ciązy, a nawet jeszcze kilka dni po
 
Witam - Zgadzam się z queenie ! Ja brałam Clexane do końca ciąży t.j 38 tydzień. Ja brałam ponieważ miałam 200% ponad norme Fibrynogen. Radziłabym skonsultowac z drugim lekarzem.
 
reklama
ja tez skonsultowałabym z innym lekarzem
Osobiście bałabym sie odstawic na każdym etapie ciąży. ja brałam do tygodnia po porodzie
 
Do góry