reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odstawienie dokarmiania

Dołączył(a)
19 Listopad 2016
Postów
2
Witam serdecznie,
moja córeczka ma 3,5 miesiąca. Od półtora miesiąca jest dokarmiana mlekiem modyfikowanym ok. 20-30ml po posiłkach, tylko w ciągu dnia. Dokarmiać zaczęłam ponieważ mała (waga 2620 po wyjściu ze szpitala) przez trzy tygodnie wracala do wagi urodzeniowej, przybierając 400-450g miesięcznie, regularnie ale mało. Od około 2 tygodni czuje ze mam wyraźnie więcej mleka, a mala mocniej ciagnie. Zaczela tez dobrze przybierać na wadze (ponad 150g tygodniowo). Je srednio co trzy godziny, w nocy budzi się raz lub dwa na karmienie. Widze, ze to co daje jej w butelce, przynajmniej w polowie wymiotuje przy odbiciu lub nawet pol godziny później. Ma problemy z gazami. Po ok 15 minutach przy piersi strasznie się jednak o ta butle dopomina, aby ja uspokoić wystarczy dosłownie pare lykow. Nie przy każdym karmieniu, ale powiedzmy 2/3. Mam wrazenie ze to regularny wyciek mleka z butli ja uspokaja, a nie jest naprawdę glodna, bo po tych paru lyczkach dostawia się już na spokojnie do piersi. Co robic? Teraz malutka wazy 4250g. bardzo chciałabym odstawić butelke....
 
reklama
zawsze karmie z dwóch piersi... a laktatorem niestety nie sciagam zbyt dużo, jedynie w nocy ok 60ml na piers, a w ciągu dnia miedzy karmieniami 30ml z obydwu. mam problem z duza srednica sutka, wszystko się blokuje, a mleko wpływa pod gumowa oslonke. ale i tak problemem aktualnie wydaje się nie ilość mleka, a fakt ze tylko butelka uspokaja. nawet jeśli wystarcza doslownie 10ml mleka, wiec wydaje mi się ze to już sama kwestia ssania. a ja od butli wlasnie chce odzwyczaic. może sprobowac z woda?
 
Niestety dziecko szybko się przyzwyczaja do butelki. Ale dokarmianie zawsze powoduje spadek laktacji i dlatego u wielu kobiet oznacza koniec karmienia.
Ja bym chyba na Twoim miejscu spróbowała jakoś to przewalczyć i uspokoić ją inaczej. Kołysząc, bujając, tuląc bo jeżeli chcesz ją odzwyczaić od butelki to trzeba ją po prostu odstawić. Podanie wody może zakłócić laktację bo dziecko opije się wodą a u Ciebie produkcja mleka spadnie.

Spróbuj radykalnie zabrać tą butelkę. Takie dziecko po 1- 2 dniach zapomni a im starsze tym trudniej zabrać jakieś przyzwyczajenie.
Jak będziesz więcej karmić to i produkcja mleka będzie lepsza. Przystawiaj dziecko częściej a butelki po prostu nie podawaj
 
Do góry