reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie duphaston a wizyta u lekarza

mama_gosi

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Marzec 2017
Postów
20
Ginekolog zapisała mi dupka na 2 tyg. Tabletki kończą mi się jutro a wizyte kontrolną mam na środę. Nie wiem czy będzie dalej mi zlecac czy to tylko taka jednorazowa "akcja byla" z tego co wiem to jak się bierze to powinna być ciągłość lub nawet jeśli ma być odstawienie to stopniowo.
Czy ktoś miał taką sytuację?
Dupka dostałam chyba profilaktycznie bo na wizycie wspomniałam, że troszkę brzuszek mnie pobolewa. Teraz po 2 tyg jest wszystko ok. Nic nie boli. Wręcz objawy ciążowe gdzieś zniknęły za lasami i dolinami.
 
reklama
Ja bym brała zatem od dzisiaj 1 dziennie aż do dnia wizyty. A jakby pojawiło się coś niepokojącego (np. mlecznokawowe plamienie), to bym jak najszybciej szła do lekarza po receptę - jest to oznaką niedoboru progesteronu.
 
Ja bym brała zatem od dzisiaj 1 dziennie aż do dnia wizyty. A jakby pojawiło się coś niepokojącego (np. mlecznokawowe plamienie), to bym jak najszybciej szła do lekarza po receptę - jest to oznaką niedoboru progesteronu.


Może będę brała po pół tabletki, ale z zachowaniem tych godzin trzymanych się.
Nie wiedziałam, że mleczkowate plamienie jest oznaką niedoboru progesteronu. Czasami jak robię siusiu i podcieram się to czuję więcej wydzieliny, ale w ciąży chyba jej więcej jest.
 
Na początku ciąży nie odstawia się duphastonu, bo bedzie nagly spadek progesteronu. Moze dasz radę gdzies isc po recepte?
 
Ja jestem w 9 tygodniu i przez miesiąc brałam dupka, na ostatniej wizycie pani doktor powiedziała żeby już go odstawić wiec chyba można tak nagle. Dodam że nic mi się złego nie dzieje
 
Z tego co mi wiadomo to duphaston bierze sie do 14—16 tygodnia. A pod koniec zmniejsza sie dawkę zeby nie doszlo do tak naglego spadku tego hormonu. Spróbuj zadzwobic do swojej gin. I dopytac, moze w aptece sprzedadza Ci dupka bez recepty a doniesiesz po wizycie u lekarza
 
reklama
Nie ma szans na telefon do lekarza bo to raz, że lekarz na nfz a dwa pani doktor dopiero w środę będzie. Nie wiem jakie ma plany odnośnie brania tego leku więc nie mogę też konsultowac się z innym lekarzem.
 
Do góry