reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie duphaston a wizyta u lekarza

reklama
Lekarze mają różne podejście co do terminu i sposobu odstawiania progesteronu w ciąży. Nie ma sztywnej granicy po której się go odstawia. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji.

Nie wiem dlaczego piszesz, że nie możesz się konsultować z innym lekarzem - to po prostu awaryjne pójście po receptę i tyle :) Podejrzewam, że na IP ginekologicznej też dostaniesz receptę.

Powodzenia.
 
Nawet rodzinny wystawi receptę na dupka lub luteine.

[emoji171][emoji169][emoji172][emoji170][emoji171][emoji169][emoji172][emoji170][emoji171][emoji169][emoji172]
Lenusia 24.09.2014 [emoji254]
Fasolek [emoji271] październik 2017
8t2d [emoji235]
 
@mama_gosi brałam duphaston od 4 do 8 tygodnia ciąży. Skończył mi się w sumie rano, (bo brałam po 2 tabletki dziennie), a po południu szłam do ginekologa. Nie zapisała mi ponownie tego leku, gdy spytałam ją o to powiedziała, że już nie trzeba. Plamień i upławów nie mam. Zawsze możesz zadzwonić do poradni ginekologicznej i spytać o to, lub jak się boisz to idź do rodzinnego i niech Ci wypisze ten lek. Każdy organizm jest inny, ale ja na Twoim miejscu bym nie brała na swoją rękę tego leku. Zrobisz jednak jak zechcesz, może Twój ginekolog przyjmuje prywatnie, zadzwoń po prostu do niego i podziel się swoimi wątpliwościami.
 
Dziękuje za odpowiedzi. Zadzwoniłam do dwóch lekarzy, powiedzieli,że nie będą ingerować w żaden sposób w moją lekarkę i nie pomogą mi, zasugerowali tylko,żebym może te tabletki postarała się porozkładać do terminu wizyty, więc biorę po pół.
 
Dziękuje za odpowiedzi. Zadzwoniłam do dwóch lekarzy, powiedzieli,że nie będą ingerować w żaden sposób w moją lekarkę i nie pomogą mi, zasugerowali tylko,żebym może te tabletki postarała się porozkładać do terminu wizyty, więc biorę po pół.
Jesteś w ciąży , jak gin nie ma terminu by cie przyjąć rodzinny musi ci wystawić receptę a jak nie rodzinny to na IP wystawiają receptę od ręki , jak dobrze pobajerujesz w aptece to tez dostaniesz 100%, tyllo receptę doniesiesz np w środę.

[emoji171][emoji169][emoji172][emoji170][emoji171][emoji169][emoji172][emoji170][emoji171][emoji169][emoji172]
Lenusia 24.09.2014 [emoji254]
Fasolek [emoji271] październik 2017
9t6d [emoji235]
 
reklama
Nikt nie może Ci napisać jak powinnaś postąpić, ale napisze jak było u mnie. Duphaston dostałam w pierwszej ciąży tak na wszelki wypadek w 6 tc. W 9 byłam u innego lekarza który powiedział, że jak dla niego przyjmowanie jest bezzasadne i odstawiłam z dania na dzień.

W drugiej ciązy w 16 miałam lekkie plamienia więc znów na wszelki wypadek duphaston. Po tygodniu odstawiłam na własną rękę. Zeszłam z dwóch tabletek do jednej na kilka dni i potem odstawiłam całkiem.

Ale ja należę do osób które nie lubią przyjmować żadnych leków jeżeli nie ma ku temu wskazań, a iu nas w Polsce luteina i duphaston sa traktowane jak cukierki w ciąży
 
Do góry