reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie nocnych karmień piersią

reklama
Dziewczyny a jak to jest z półrocznym niemowlakiem. Ile wam jadł w nocy, co ile ?
Półroczne dzieci karmimy na żądanie. Jedno może się budzić raz, inne dwa, inne wcale, inne pięć a inne 8 🤷 mój syn do pół roku budził się 1-2 razy na noc, a potem zaczęły się zęby i inne takie, zdarzało się, że i 10 razy się budził 🤣, teraz ma niecałe 11 miesięcy i jest różnie. Raz budzi się 1-2 razy, a są noże, że i 3-4.
 
Półroczne dzieci karmimy na żądanie. Jedno może się budzić raz, inne dwa, inne wcale, inne pięć a inne 8 🤷 mój syn do pół roku budził się 1-2 razy na noc, a potem zaczęły się zęby i inne takie, zdarzało się, że i 10 razy się budził 🤣, teraz ma niecałe 11 miesięcy i jest różnie. Raz budzi się 1-2 razy, a są noże, że i 3-4.
Bardziej chodziło mi jaka ilość mleka piją wasze dzieci, źle skonstruowane pytanie padło. 🙂 mój syn zatrzymał się na 120 ml i więcej nie wypije. Pomimo to pije je tylko w nocy, ew nad ranem. W ciagu dnia odmawia mleka, woli stałe posiłki. A ciekawa byłam jak reszta dzieci czy jak zasmakowała innych rzeczy ma podobnie.
 
Bardziej chodziło mi jaka ilość mleka piją wasze dzieci, źle skonstruowane pytanie padło. 🙂 mój syn zatrzymał się na 120 ml i więcej nie wypije. Pomimo to pije je tylko w nocy, ew nad ranem. W ciagu dnia odmawia mleka, woli stałe posiłki. A ciekawa byłam jak reszta dzieci czy jak zasmakowała innych rzeczy ma podobnie.
Półroczne dziecko nie pije mleka w dzień? To nie powinno tak być. Podstawa diety do roku jest mleko. A u pół rocznego dziecka, które właśnie zaczyna RD, to właściwie prawie samo mleko powinno być. I nie zastępuje się posiłkiem stałym mleka na tym etapie. Podajesz posiłki stałe max 30-60 min po mleku?
 
Mleka nie chce i wypluwa. Woli zupe, woli mięso mleko odpada. Pediatra mówiła, że ważne, że pije w nocy mleko. W dzień mam się skupic na tym aby jadl roszczerzona diete i rozszerzać ją. Znajome akurat maja nieco starsze dzieci i w tym wieku miały jeszcze i mleko i roszerzona dietę.
 
Dziękuję za odpowiedź. A czy Twoja córka przed odstawieniem budziła się tak często w nocy? U nas bywa, że co chwile:(
Ojej, miałam wrażenie, że w ogóle nie spałam. Zanim nakarmiłam i zasnęłam to się budziła znowu. To była główna przyczyna odstawienia. Jest o niebo lepiej. Obudzi się czasami, ale zazwyczaj zaśnie z nami. Chyba tylko raz chciała się w nocy bawić, w pełni wyspana o 1 😕
 
Mleka nie chce i wypluwa. Woli zupe, woli mięso mleko odpada. Pediatra mówiła, że ważne, że pije w nocy mleko. W dzień mam się skupic na tym aby jadl roszczerzona diete i rozszerzać ją. Znajome akurat maja nieco starsze dzieci i w tym wieku miały jeszcze i mleko i roszerzona dietę.
serio. Niezależnie czy karmisz mm (pytasz o ilość, więc zakładam że to mm) czy kp, to podstawą jest mleko matki lub modyfikowane. Pediatrzy zwłaszcza starej daty gadają różne farmazony. Moze gdyby to bylo 11 msc dziecko, ale nie pół roczne... A jak z przyrostami?
 
serio. Niezależnie czy karmisz mm (pytasz o ilość, więc zakładam że to mm) czy kp, to podstawą jest mleko matki lub modyfikowane. Pediatrzy zwłaszcza starej daty gadają różne farmazony. Moze gdyby to bylo 11 msc dziecko, ale nie pół roczne... A jak z przyrostami?
Normalnie przyrasta, w normie. Rozwija się jak najbardziej dobrze. Z córką miałam podobnie, ale miala wtedy okolo właśnie 10 bądź 11 miesięcy.
A żeby jemu podać mleko trzeba praktycznie "tańczyć" z nim i to na śpiocha. Jak poznał inne smaki to woli te "lepsze" niż mleko. W nocy nie ma kłopotu, po kąpieli tak samo butla, bujanie i to rytuał. Ale jak już jest wyspany o tej 6 to troszeczkę i jednak mleko nie bardzo. Pytam o ilość z ciekawości, bo córką z każdym miesiącem więcej go piła. A on jednak zatrzymał sobie te 120ml i ani łyczka więcej. Często też pije go na raty.
Nie wiem jak inni pediatrzy, bo nie konsultowałam tego z nikim innym, prócz naszego. Tymbardziej, że tak mi się wydawało, że gdy się roszerza dietę dziecku to tak może być, że najada się innymi rzeczami.
 
reklama
Myślę, że przejęcie dziecka przez tatę to dobry pomysł, tylko uważajcie na tę wodę w nocy, bo dzieci sobie robią z tego kolejny nawyk i nawet jak się odstawi od piersi to potrafią się później budzić właśnie na wodę.
Zależy też, jaki Twoja córka ma temperament i czy do tej pory zawsze zasypiała przy piersi, czy jednak usypialiście ją też w inny sposób.
Mój syn ma za chwilę 7 miesięcy, więc odstawienie jeszcze przed nami, ale będziemy niedługo redukować ilość nocnych karmień, bo też mamy pobudki co chwilę - raz od wielkiego święta prześpi 2-3 h ciągiem, a tak to budzi się co 0,5-1,5 h. Głodny nie jest, bo przecież słyszę, że praktycznie nie przelyka tylko sobie ciumka (no ok, może raz czy max 2 razy w nocy faktycznie zje). Często jest tak, że po przebudzeniu wystarczy go wziąć na ręce i delikatnie pobujać i śpi od razu dalej, tylko jak na razie praktycznie nie da się go odłożyć. Dlatego zwyczajnie ze zmęczenia podaję w nocy pierś, albo przytulam mocno do siebie i bujam i tak sobie śpimy. Doszło do tego, że to ja się budzę co 1h, bo mi ręce cierpną i przez to syn też się budzi, a tak by pewnie jeszcze trochę pospał...
Dobra, ale do rzeczy! Chodzi mi o to, że Ty masz starsze dziecko, więc faktycznie już nie powinno być głodne w nocy i podejrzewam, że też łatwiej je odłożyć, więc śmiało niech tata przejmuje córkę i usypia na rękach czy jakkolwiek inaczej. Tylko wybierzcie dobry moment, nie w trakcie skoku czy wyżynających się ząbków.
 
Do góry