reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie od piersi - jak to zrobić?

Piotrusiowa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Kwiecień 2015
Postów
1 602
Miasto
kuj-pom
Cześć Mamusie.

Potrzebuję pomocy. Otóż po nowym roku wracam do pracy. Syn będzie miał wtedy 13 miesięcy. Cały czas jesteśmy na piersi. Posiłki stałe dostaje 2 razy dziennie, chociaż jakby miał wybór to cały dzień by z piersi pił. Jakiś czas temu próbowałam karmić butelką, niestety młody tego nie łapie, gryzie smoczek jak gryzak. Z niekapka czasem wypije wodę, mleka nie chce, rurki, słomki - tak samo jak z butelką - gryzie. Zawsze lubił pierś, ale odkąd zaczął samodzielnie się przemieszczać to jest masakra. Domaga się piersi prawie non stop, wystarczy, że się pojawię w zasięgu wzroku. Wtedy przychodzi i ciągnie za bluzkę. Próbuję przekupić go owocem, chrupkami, ale na niewiele się to zdaje. Na chwilę zapomni i dalej domaga się piersi. W ogóle od jakiegoś miesiąca wydaje mi się, że o wiele więcej pije (teraz ma 11 miesięcy). Nie chcę zupełnie rezygnować z piersi, chciałabym karmić przed wyjściem do pracy i na noc, ale jak to zrobić? Jak przyzwyczaić do czegoś innego niż pierś. Próbowałam w zastępstwie podawać kaszkę, ale on za nimi nie przepada. Chyba właściwie ich nie lubi, bo ledwo zjada pół porcji i muszę się nieźle nagimnastykować, by otwierał buzię. Od stycznia będzie się nim zajmować opiekunka i chciałabym jednak, by nie stwarzał jej problemów i jednak to mleko chociaż raz wypił. Ściągać raczej nie będę, będzie musiał wypijać mm, gdyż moje piersi z laktatorem współpracować nie chcą. Byłabym wdzięczna za jakieś sugestie, rady. Jak ten proces wyglądał u innych mamuś, które też miały takie meeeega cycusiowe dziecko...
 
reklama
Ja miałam cycusia co nie chciał patrzeć na butelkę nawet z moim mlekiem. Dałam mu spokój i ok 11 miesiąca ( czyli jak u was teraz) podałam raz w nocy, jak się zaczal krecic, wypił. Potem w dzień , wypił ciut. Potem w nocy. I po tygodniu o cycu zapomniał. A myślałam że zmniejsze po prostu ilość karmień . Aż mi trochę przykro było bo nastawiałam się na walkę. Może spróbuj w nocy właśnie. Może poczuje że super leci. :) Powodzenia.
 

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
3
Wyświetleń
839
guest-1681834848
G
Do góry