reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie od piersi- proszę o radę.

agawa73

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Październik 2009
Postów
23
Miasto
Poznań
Witam!
Przymierzam się do odstawienia córeczki od piersi. Pola ma 8,5 miesiąca i myślę, że to już pora. Problem jednak polega na tym, że córeczka nie lubi mleka (musi pić Bebilon Pepti) , przemycam jej mleko z kaszką ryżową, której i tak wypija mało. Jeśli chodzi o karmienie to od samego początku miałam kłopoty z laktacją, obecnie też mam bardzo mało pokarmu. Mimo to karmie ją jednak z piersi dwa razy przed drzemką w dzień i oczywiście przed snem na noc. W nocy budzi się kilka razy tylko po to, by przyssać się do piersi.Obawiam się, że po odstawieniu od piersi będzie miała za mało mleka w diecie, a jednocześnie jestem już zmęczona pobudkami w nocy.

Proszę o radę. Trochę się łudzę, że jak ją odstawię od piersi zacznie lepiej pić mleko...
 
reklama
nie poddawaj sie !! przynajmniej do roku .. ja moja core karmiłam 2,5 roku synusia tez jescze karmie... i obeszłos ie bez sztuczydeł:)

powodzenia
 
Madzia_33: gratuluje. W moim przypadku to nie jest takie proste. Pola jest skazowcem, muszę być na diecie bezmlecznej, co jest bardzo uciążliwe, a już powoli zaczyna być niezdrowe dla mnie. Dzięki za wsparcie!
Pozdrawiam!
 
Maleństwo ma coraz bardziej zróżnicowaną dietę więc w ciągu dnia mlenia pije coraz mniej. Maluszki potrafią wogóle "obrazic się '' na mlenio ;)
Jeżeli ma pic Pepti to spróbuj może odpowiednik innej firmy ( humana czy co?)
Moja pije SZTUCZYDŁA od drugiego dnia życia i jakoś jedyne na co chorowała to katar 2 razy. A ja przez pół roku się gryzłam że nie karmię piersią...
Ale jeśli myślisz że sztuczne mlenio to łatwiejsze rozwiązanie to jesteś troszkę w błędzie - kupa roboty- ale chociaż nie martwisz się jeśli dzidzia płacze że zjadłaś coś nieodpowiedniego;)
 
elka74, odpowiednikiem Pepti jest Nutramigen- jeszcze większe świństwo niż pepti. Rozmawiałam z pediatrą, że po zrobieniu testów prowokacyjnych, jesli nic nie będzie jej obsypywało, to można powoli wprowadzać "normalne" mleko modyfikowane. Może wtedy będzie łatwiej ją odstawić, już sama nie wiem...
 
Pepti to te przy dla nietrawiących laktozy ( moja na szczęści nie ma z tym problemu więc nie musiałam poznawac wszystkich)
Humana też takie robi, w Warszawie największy wyb.ór human jest w Leclercu- w Poznaiu pewnie też jest ta siec.
Możesz jeszcze w necie poszukac preparatów innych producentow- może coś młodej przypasuje;)
A na testy to Twoja jest chyba ciut przymłoda. Jakiś dziwny ten wasz pediatra...
 
Agawa moja była na nutramigenie, paskudztwo ochydne! dodawałam jej do mleka 2 łyżeczki deserku owocowego, skutecznie zabijało smak. Możesz też dodać miśkopta z nestle on rozpuszcza się w ciepłym mleku.

Dziwi mnie to że od razu Was na testy skierowała....

Nasza kazała dawać małe ilości czegoś mlecznego jeśli wysypie to basta.


Elka
robią już testy takim małym dzieciom ale są mało wiarygodne.
 
Mojego synka straszyli Pepti i skazą, a okazało się że całkiem dobrze toleruje mleko typu HA, konkretnie NAN. Próbowałaś takie jej dawać?
 
Elka74 testy prowokacyjne, to nic innego jak podawanie w małych ilościach tych produktów na które dziecko jest uczulone i obserwacja czy dziecko obsypuje czy nie. To nie są testy z krwi, choć i takie się wykonuje.
Kaamaa100
spróbuje dodać deserku owocowego, może to pomoże. Od samego początku był problem z tym mlekiem, za chiny nie chciała go pić... Przybiera dość dobrze, ale cały czas jeszcze ma cycusia.
 
reklama
Nie przerabialiśmy mleka Nan HA, wcześniej zanim przeszła na Pepti, to piła Enfamil HA, ale krótko i cały czas była obsypana. Teraz nie próbowałam.
 
Do góry