reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie od piersi

Aaa_95

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2019
Postów
111
Drogie mamy,

Jak to jest z tym karmienie? Chciałabym pomału odstawić synka od piersi (9msc), początkowo zamierzałam karmić ok.12msc jednak planuje druga ciąża i mimo, iż synek teraz je w ciągu dnia z piersi 3-4posilki to potrzebuje odpowiedzi na pytanie: czy odstawiając dziecko od piersi muszę podać mu mleko modyfikowane? Czy jeśli zdecyduje się karmić do roku to co dalej?również swoje mleko zastępuje innym czy poprostu daje tylko stałe posiłki zawierające białko?
 
reklama
Moja córka odstawiła się od piersi w wieku 10 msc i wprowadziłam mm do półtora roku mniej więcej. Teoretycznie od roku wystarczy inny nabiał i mleko krowie ale u nas w tym wieku poprostu nie podchodziło, a był okres że i jogurty przestały smakować więc dopiero później się stopniowo przekonywała aż zrezygnowaliśmy z mm, jogurty wróciły do łask i było wszystko w porządku.
 
No mleko to tak do dwóch lat najlepiej żeby dziecko jadło, do półtora co najmniej. Więc jak nie będziesz karmić to wprowadzasz mm- na tym etapie to mleko jest tak naprawdę jeszcze podstawą żywienia
 
A czy nie może być to zwykle mleko rozcieńczone z wodą?już po roku oczywiście
Ale po co rozcieńczone? Po roku jeśli zaakceptuje można wprowadzić krowie, pełnotłuste. Ma służyć jako "posiłek"bądź dodatek do posiłku, do napojenia się wystarczy woda.
 
Jeśli chcesz odstawić od piersi tylko dlatego że planujesz ciążę to wcale nie musisz :) można jak najbardziej zajść w ciążę karmiąc ja tak zaszłam i karmiłam jeszcze w ciąży to że nie można karmić w ciąży to też mit, więc jeśli tylko to jest powodem tej decyzji to wiedz że wcale nie musisz odstawiać.

Sztuczne mleko można zastępować jogurtami naturalnymi i pelnotlustym serem ważne żeby te produkty były pełnotłuste.
 
Jeśli chcesz odstawić od piersi tylko dlatego że planujesz ciążę to wcale nie musisz :) można jak najbardziej zajść w ciążę karmiąc ja tak zaszłam i karmiłam jeszcze w ciąży to że nie można karmić w ciąży to też mit, więc jeśli tylko to jest powodem tej decyzji to wiedz że wcale nie musisz odstawiać.

Sztuczne mleko można zastępować jogurtami naturalnymi i pelnotlustym serem ważne żeby te produkty były pełnotłuste.
Chce odstawić ponieważ zamierzam dać synka do żłobka wcześniej i nie chce by były potem problemy. A z drugiej strony chciałabym też zajść w druga ciążę i wiem że karmiąc jest to możliwe :)
 
Moja córka odstawiła się od piersi w wieku 10 msc i wprowadziłam mm do półtora roku mniej więcej. Teoretycznie od roku wystarczy inny nabiał i mleko krowie ale u nas w tym wieku poprostu nie podchodziło, a był okres że i jogurty przestały smakować więc dopiero później się stopniowo przekonywała aż zrezygnowaliśmy z mm, jogurty wróciły do łask i było wszystko w porządku.
Moje odstawianie wygląda tak, że karmię syna wtedy kiedy się upomni czasem je tylko raz na noc i oczywiście 2razy w nocy jak się przebudzi (nie je dużo bo raczej pomamla i tyle, czasem dwa razy w dzień i potem wieczorem. Zastanawiam się czy już powinnam wprowadzić to mm? Czy poczekać aż całkowicie przestanie się dopominać piersi? Czy może Pani coś podpowiedzieć? Druga kwestia, syn umie pić z butelki jednak nie chętnie, myślę że mm musiałabym podać w bidonie wieczorem a rytuał senny zmienić bo przeważnie zasypiał przy piersi.
 
reklama
Moje odstawianie wygląda tak, że karmię syna wtedy kiedy się upomni czasem je tylko raz na noc i oczywiście 2razy w nocy jak się przebudzi (nie je dużo bo raczej pomamla i tyle, czasem dwa razy w dzień i potem wieczorem. Zastanawiam się czy już powinnam wprowadzić to mm? Czy poczekać aż całkowicie przestanie się dopominać piersi? Czy może Pani coś podpowiedzieć? Druga kwestia, syn umie pić z butelki jednak nie chętnie, myślę że mm musiałabym podać w bidonie wieczorem a rytuał senny zmienić bo przeważnie zasypiał przy piersi.
To zalezy czy zapewniasz mu w ciagu dnia nabial w innej postaci, moja corka bez mleka zasypiac nie chciala a ssanie z pustej piersi nie wchodzilo w gre, wciagu dnia tez sie sama upominala o butelke jak byla ciut wieksza.
Musisz zdecydowac sama czy nalezy uzupelnic podaz mleka o mm czy potrafisz zastapic je czyma innym w odpowiednic iloaciach, jak dziecku tez wygodniej itd.
 
Do góry