reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie od piersi

Dołączył(a)
22 Listopad 2011
Postów
4
Witam serdecznie. Chciałabym odstawić mojego szesnastomiesięcznego synka od piersi. Może ktoś ma już sprawdzony i "bezbolesny" dla dziecka sposób. Mój Szymuś jest bardzo przywiązany do swojego 'cy', potrafi ciągnąć mnie kilkanaście razy w ciągu dnia.
 
reklama
Witam,
mój Synek też był wielbicielem piersi i myślałam, że nie uda mi się odstawić go szybciej niż skończy 2 lata, ale upór i konsekwencja zdziałały cuda. Początkowo zaczęłam wyeliminowywać karmienia w ciągu dnia (synek miał mniej więcej 16miesięcy), potem karmienie wieczorne zastąpiłam mlekiem modyfikowanym. Najdłużej trwało odstawienie w nocy, bo nie ukrywajmy, że to bardzo wygodne jak nie musisz wstawać i przygotowywać mleka. Gdy Synek skończył 18 miesięcy powiedziałam sobie, że muszę go odstawić zupełnie i pewnej nocy podstawiłam zamiast piersi butelkę - dziecko bez protestów wypiło i od tamtej pory jest tylko na mm. Dodam, że mój Synek wcześniej nie chciał nic jeść poza moim mlekiem, a przecież to już było lekką przesadą, żeby jadł tylko mleko. Mi się udało odstawić w ciągu 2 miesięcy i mam nadzieję, że u Ciebie też szybciutko się uda. Powodzenia.
 
Witam serdecznie. Chciałabym odstawić mojego szesnastomiesięcznego synka od piersi. Może ktoś ma już sprawdzony i "bezbolesny" dla dziecka sposób. Mój Szymuś jest bardzo przywiązany do swojego 'cy', potrafi ciągnąć mnie kilkanaście razy w ciągu dnia.

Witam- wielki ukłon w stronę tak cierpliwej mamy za to, że tak długo karmi piersią swoje dziecię. Nie wiem czy uda się po takim czasie bez bólu zakończyć karmienie. Można starać się zająć dziecko zabawą, albo podać maluszkowi owoce, które lubi jeść. Życzę cierpliwości i pozdrawiam.
 
Do góry