reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawienie od piersi

Dołączył(a)
19 Marzec 2017
Postów
5
Moja coreczka ma 11 miesiecu i traktuje pierś jak smoczek.
W dzień zaśnie bez smoczka, ale w nocy sie budzi i nie moge jej inaczej uspac jak przy cycku.
Poradzcie jak uspac dziecko w nocy bez smoczka albo jaki smoczek polecacie aby zaczela ssac.
 
reklama
Moja Córka ma również 11 miesięcy i tak jak Twoja budzi się w nocy i usypiam ją piersią. Przy Synku miałam podobnie - pobudki skończyły się dopiero gdy całkowicie odstawiłam od piersi. Nic więc z tym nie robię - po prostu wstaję i karmię, ale najpierw próbuje przytulić tylko bo czasami to wystarczy. Jakoś się przemęczę jeszcze:) Takie Maluchy bardzo potrzebują bliskości Mamy.

Moja koleżanka (ma Synka prawie 10 miesięcy) miała jednak dosyć wstawania i karmienia w nocy i to jej Mąż zaczął wstawać w nocy do Małego, próbował dawać wodę lub mm ale Mały nie chciał. Podobno po 4 takich nocach przestał się budzić. Nie wiem jednak ile w tym prawdy. Ja z jej porady, bym zrobiła podobnie - nie skorzystałam. Ale może taka informacja Ci się przyda.

Co do smoczka, to nie wiem czy to takie super wyjście. Może wypadać w nocy i tym budzić dziecko a wtedy i tak będziesz musiała wstać podać smoczka. Chyba, że to nie będzie problem dla Ciebie.
 
Ostatnia edycja:
No właśnie jak dotąd mi ta sytuacja nie przeszkadzała, jednak chce wrocic do pracy i tez chciałabym już mała odstawic od piersi.
Mam starszego synka, ale z nim nie mialam problemu bo w nocy jak sie budzil to dalan mu wode i smoczek i spal dalej.

A z corcia jest inaczej, nie dawalam jej smoczka bo nie brała, a poza tym pomyślała m ze nawet lepiej bo z synkiem do dzis mam z tym problem żeby go oduczyc tego smoczka...

Moze wlasnie jak tata ja bedzie usypiac w nocy bedzie lepiej. Bo ja ja bujam a ona nie chce spać dalej tylko cycka :/

DZięki za porady.
 
Do góry