reklama

Odstawienie roczniaka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez mamaSanok, 19 Lipiec 2016.

 1. mamaSanok

  mamaSanok

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mamy pomóżcie ! Mam dwójkę dzieci i to najmłodsze karmie piersią. Tylko że ona skończyła rok i chce ją już od piersi odstawić. Tylko że mała nie potrafi ssać butelki i nie chce się nauczyć. Moje pytanie: jak mam łatwo ją oduczyć , czy oba potrzebuje modyfikowane ? Jak tak to jak jej podawac mleko skoro ona nie chce butelki. Ma niekapek taki zeby kapal i jak chce pic to gryzie sobie ale zeby tak wszystko na raz wypila to nie mozliwe... Prosze o rade
   
 2. reklama
 3. Jadwiga orłowska

  Jadwiga orłowska Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  5
  Na poczatek radzę zrezygnować z dziennych karmień, mleko można podać z kaszką łyżeczka. Spróbować różnych mlek, może któreś wyjątkowo posmakuje.
  Kubki nie kapki są okropne, ciężko je dokładnie domyć i są siedliskiem bakterii, o wiele lepiej podać w zwykłym kubku ( wlewać po łyżeczce, żeby dziecko się nie zakrztusiło i całe nie zmoczyło podczas nauki).
  Może lepiej aby ktoś zastąpił mamę na czas karmień?
  Po jakimś czasie zrezygnować z karmień nocnych, dać solidną kolację i znowu, żeby ktoś inny usypiał. Na noc dać tylko wodę do picia.
  Moja była na piersi prawie 2 lata, ponieważ miała skazę białkową, więc w dzień jadła kaszki na mleku ha, w nocy i nad ranem pierś. Pewnego dnia została z babcią na jeden dzień, który z przyczyn od mnie niezależnych przeciągnął się na dwie doby.Wróciłam w nocy, podałam piersi bo miałam pełne. To był jej ostatni raz. Piersi łagodnie zakończyły produkcję, a córka już się nie upominała.
   

Poleć forum