reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

reklama
jakub jak napisalam wczesniej je tylko raz dziennie- na noc. ostatnio fartnelo mu sie i zlapal cyca w nocy- i wiecie co? nie ssal tylko sobie trzymal w buzi. po jakims czasie puscil i sie odwrocil.:D

wydaje mi sie ze to kwestia indywidualna kiedy sie odstai malensto- dobrze zeby chociaz 6 mc possalo.
Moja znajoma odstawila jak szymon mial 9-10 mc. i co? pozniej zalowalamaly dobrze sie chowa ale jej brakowalo tego przytulenia:)

pozdrawiam
 
Hej dziewczyny

Już kiedyś czytałam Wasz watek a dzisiaj mogę w koncu napisać
Otóż dzisiaj jest drugi dzień bez piersi :( W sumie planowałam Mateusza karmić do roku ale przez jego 2 tygodniowy pobyt w szpitalu i jego złe wyniki a także zalecenia lekarzy musiałam odstawić go już teraz :mad:. Nie powiem jest mi troszkę smutno :mad:
Moje piersi przez te 2 tyg. chyba przygotowały się do odstawki ponieważ będąc w szpitalu lekarze raz kazali mi karmić a raz nie, raz 2 razy na dobę raz jeden raz a potem wcale. Laktację szlag trafił bo nie za bardzo miałam kiedy i jak odciągać z racji tego, że Mateusz wciaż wymagał opieki. Jak wróciliśmy do domu zauważyłam, że Mateusz odrywa się od piersi i płacze. Dopiero na drugi dzień zorientowałam się, że nie ma w nich tyle pokarmu ile on by chciał. Zdecydowałam sie więc na wprowadzenie w ciągu dnia mleka modyfikowanego. Zaczęliśmy od NAN Ha ze względu na to, ze syn ma alergię. W smaku nie jest najgorszy ale to jednak nie mleko mamine i troszkę sie obawaiłam, że będziemy mieli problem z wprowadzeniem mleka sztucznego. Na szczęście jak na razie Mateusz chetnie to mleczko wypija (tfffu)
Najpierw piers w ciagu dnia zastąpiłam butelką a na noc dostawał cycusia i mleko modyfikowane. Potem wyeliminowałam ranną pierś i zastąpiłam butelką a wczoraj po raz pierwszy dostał TYLKo NANa.
Nie powiem noc była rewelacyjna ale to może przez to, ze Mati jeszcze nie skumał do końca o co choci. Podejrzewam też, że etap tęsknoty za piersią jeszcze przed nami. Mam tylko nadzieję, że Mateusz az tak bardzo tego rozstania nie przezyje.
Mam też do Was pytanie bo w sumie nie wiem co robić???
Piersi mnie na razie nie bolą. Wczoraj odciągnęłam troszkę rano i wieczorem a dzisiaj już nic. Teraz nie wiem co robić???Odciągać czy nie? Pokarmu jeszcze trochę mam ale nie wiem czy odciąganie to dobry pomysł i czy znowu nie pobudzę piersi. Co robić???? Zgóry dzieki za odpowiedź
 
Beatko, ja przestałam karmić  niecały tydzień temu, bo Jeremi sam mi się odstawił od piersi. Po prostu pewnego ranka odwrócił głowę w drugą stronę i odmówił zjadania mamy. Wcześniej, przez jakieś dwa tygodnie, karmiłam go już tylko raz dziennie - z jednej piersi czyli co drugi dzień podawalam prawą i co drugi dzień lewą.
Od czasu odstawienia nie robię z piersiami nic. Nawet nie sprawdzam czy jest w nich pokarm. Są miękkie, nie bolą, nic z nich nie wycieka, a więc chyba laktacja się zatrzymała.
Na Twoim miejscu, jeżeli nie czujesz przepełnienia i bolesności piersi, zostawiłabym to tak, jak jest. Organizm sam się przestwi i przestanie produkować pokarm.
 
EWCIK100 - bardzo dziękuję za odpowiedź. Już drugi dzień w ogóle nie ruszam piersi i chyba jest ok. Wczoraj wypiłam tez 2 razy szałwię, która z tego co wiem powstrzymuję laktację. Dzisiaj też sobie ją łyknę tak na wszelki wypadek no i zobaczymy.
Pozdrawiam
 
Beatka25 mozesz odczuwac jeszcze naplyw pokarmu , jesli nie bola Cie piersi zostaw , jesli sa nabrzmiale odciagnij tyle ,zeby poczuc ulge . Ja osobiscie nie wierzylam w szalwie ,ale faktycznie laktacja sie zmniejsza. Choc minelo juz pare dobrych miesiecy i po piersiach zostalo wspomnienie ;D nadal przy nacisnieciu wydobywa sie jeszcze pare kropli pokarmu .
Zycze powodzenia, pozdrawiam pa
 
No "niestety" musiałam sie tutaj zgłosić ;)
Odstawiłam synka ma 9 miesięcy bo musiałam ze względu na moje lekarstwa.Karmiłam go w sumie rzadko 2 razy w nocy i raz rano.I problem mam z nocką on chce cyca żadnego mleczka wypija może z 30ml i koniec .Może któraś z Was to przerabioała.A o psychicznym nastroju nie wspomne.Jakbym drugą połówke zgubiła....tak się czuję.Najbardziej jak wkłada rękę pod bluzke i szuka cycusia :(
 
Hejka

To znowu ja ;D.
U nas na szczęscie odstawka przebiega gitowo(tfffffu) więc Asiu24 przytulam i zyczę żeby sytuacja u Was sie jak najszybciej polepszyła.
Jak na razie nie zauważyłam specjalnych oznak uczulenia na mleko a myślę, że po tygodniu jego podawania coś by mu się już na ciele pojawiło. Ma na buźce male krostki ale miał już je jak go karmiłam piersią i pani dr z poradni żywienia powiedziała, ze nimi nie mam sie przejmować bo może to byc reakcja na laktoze, która niestety w kazdym mleku modyfikowanym jest bo być musi.
Po drugie nocki sa o niebo lepsze niż na piersi z czego nie powiem bardzo sie cieszę. Tydzień temu Mateusz potrafił budzić się po 5 razy a teraz obudzi sie na chwilkę koło 24-1, dostaje smoka i idzie spać dalej. Flachę z mlekiem dostaje zaś dopiero koło 4-5 rano.
Co do samopoczucia związanego z odstawką to z początku było mi bardzo smutno. Teraz jest już lepiej ponieważ wiem, ze podjełam sluszna decyzje. Mateusz po szpitalu ładnie przybiera na wadze, lepiej wygląda i widać, że już dobrze sie czuje.
 
No to wpadłam sie pochwalić ;D
Jest coraz lepiej Robercik jak w nocy zajada mleko to aż nie nadążam sie wyspać :p aż 3 razy w nocy wypija ok 150ml mleczka a cyc jak się przypomni czasem to zawoła ale już zadko ;) Beatko dzieki :)
 
reklama
Milo jest mi dolaczyc do Waszego grona!Mam na imie Kacha i mam 7 miesiecznego synka Filipka wzietego amatora cycusia.Chcialabym zakonczyc karmienie jednak jest to dla mnie niezwykle trudna decyzja.Maluszek jest dokarmiany od dwoch miesiecy mlekiem modyfikowanym a teraz wprowadzamy rowniez kaszki,deserki i dania z mieskiem.Moim problemem sa nawracajace zapalenia piersi(goraczka ponad 40 stopni i oczywiscie kuracja antybiotykowa),w zwiazku z tym mam pytanie jak najlepiej odstawiac od piersi i ustrzec sie przed ta przypadloscia????

Pozdrawiam wszystkie mamusie i zycze wytrwalosci
 
Do góry