reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Dziękuję dziewczyny za wsparcie.
Udało się. Nad ranem już nie daję piersi, ale muszę zastąpić butelką, więc i tak wstaję, no ale taki los mam :)
 
reklama
u nas - ponad 2 miesiącepo odstawieniu i nagle spbie przypomniał o cycach - i w płacz i zaczął mnie ganiać po całym mieszkaniu, próbując dostać się do cycy:szok:
 
czesc dziewczyny musze sie pochwalic odstawilam malego od cycka. wszystko pieknie bezbolesnie. w piatek powiedzialam mu ze mama ma ała i okropnie cycus boli , nawet mi podmuchal :-). no i jakos zasnol tylko jak zgasilaam swiatlo to chcial ale chwile i jakos dal za wygrana. dodam jeszcze ze juz jakies 2 miesiace temu skonczyklam karmienia w dzien z wyjatkiem popoludniowej drzemki ta byla jeszcze z cycusiem. no i rano chcial cyca ale troche ponosilam go po pokoju i spowrotem do lozka gdzie zasypial. teraz od nocnego cyckania sam sie oduczyl ( bo jeszcze w nocy sobie raz cyckal) wiec juz mam dwie noce cale przespane malo tego dalej spi a zawsze sie budzil o 6 na cyca. super choc wcale niechialam zakonczyc cycka , musialam bo jestem w ciazy. pozdrawiam was i wasze pociechy zycze wam byscie mialy tyle szczescia co ja.
 
Hej dziewczyny :-)
Dołączam do Waszego grona, ponieważ postanowiłam zakończyć przygodę z karmieniem. Jestem dokładnie na początku tej drogi, dziś będzie pierwszy dzień, kiedy małej nie dam piersi w ciągu dnia. Oli za 4 dni skończy 20 miesięcy. Je już wszystko, jakiś czas temu zaakceptowała butlę z mlekiem i nawet się jej rano sama domaga.
Mam taki plan, że przez 3 dni nie będę dawała małej piersi w dzień, a potem zrezygnujemy z nocek, wyniosę się na kilka nocy do innego pokoju, a mała zostanie z tatą. Mam nadzieję, że mi się uda ... trzymajcie kciuki.
Przelecę też wstecz trochę ten wątek, żeby skorzystać z Waszych doświadczeń.
 
hej dziewczyny
ja mojego smoczka nie karmie juz 2 tyg bo Adasko sam zrezygnowal poprostu woli butelke bo przy cycu bylo wyginam smialo cialo:-D:-D ale ja mam problem bo nie karmie nie sciagam a mleko leci i chyba nie chce sie zatrzymac:/ :baffled::baffled: i co ja mam zrobic??
 
Kasiad - trzymam kciuki :-)
Kamilka - są leki wstrzymujące laktację, ginekolog powinien cos Ci zapisać, poza tym palenie zmniejsza, no ale tego sposobu to ja nie polecam...
 
Pooka, dzięki za kciuki :tak:

Wyszło trochę inaczej niż pierwotnie planowałam. Pierwszy etap niekarmienia w dzień wydłużyłyśmy do ponad 2 tygodni, pomyślałam sobie, że Oliwce tak będzie łatwiej i dla moich piersi też lepsze będzie takie łagodniejsze odstawianie.
Potem zrezygnowaliśmy z wieczorego karmienia, a nocne karmienia wykruszyły się same, jak Oli nauczyła się zasypiać bez cyca :tak:
Także u nas to odcycanie przeszło właściwie bezboleśnie, obyło się bez płaczu. Najtrudniej było Oliwce przyzwyczaić się, że dyda nie dostaje w dzień, trochę trwało zanim przestała się dopytywać, czy "dydy ecie ała?" (zrobiłam sobie czerwonym pisakiem kreski koło sutków i powiedziałam małej, że nie mogę jej dać dyda, bo mam ała). Rezygnacja z wieczornych karmień przyszła dużo łatwiej niż przypuszczałam. Także od 3 dób mała już wcale cyca nie dostaje ani się go nie domaga :-)
 
Witam dopiero się zalogowałam mam 13m-c Córeczkę i mam zamiar oduczyć ją od piersi piersią karmię ją wieczorem i rano a tak przesypia całą noc bez problemu ale już nie chce jej karmić tylko mam z tym ogromny problem gdyż mała nie chce pić żadnego mleka wypróbowałam już chyba wszystkie dostępne na rynku a tak pije wszystko z kupka niekapka soki herbate wode tylko nie mleko co mam zrobić żeby zaczeła pić mleko modyfikowane bo przecież musi pić mleko bardzo prosze o jakąś porade pozdrawiam :)
 
reklama
Witam..rany pomozcie kochane!!mam taki problem musze odstawic malego od cycusia,poniewaz biore silne leki przeciwbolowe..maly ma roczek,nie potrafi pic z butli,kubek niekapek to rowniez meka!!!prosze o pomoc!moze macie jakies rady..bede wdzieczna!!!!!!!!
 
Do góry