reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

myślę że z takim pytaniem to najlepiej poradzić się pediatry Twój synek jest jeszcze malutki !!

my po mału zegnamy się z cycusiem :( z jednej strony cieszę się że udało mi się dociągnąć do tych 10 miesięcy bo problemy z pokarmem miałam straszne... ale z drugiej strony trochę mi tego szkoda ....
ale co zrobić gdy mała już nie chce piersi i ją wypluwa ?? odsuwa się ;)
ze smyka który jadł co 1,5h nawet w nocy teraz kończymy naszą przygodę ...

mam pytanie bo nie wiem jak to jest ... mała już nie chce ssać a ja jeszcze mam ten pokarm nie dużo ale jest ... czy coś mam z tym robić ?? ściągać ??
 
reklama
My rowniez pozegnalismy cycusia, po 10 miesiacach i 3 tygodniach. Dzisiaj co prawda dopiero drugi dzien, sa problemy z zasypianiem w dzien (cycanie sluzylo jako usypiacz przy porannej drzemce, wieczorem i w nocy), wczoraj chodzilam z mala az zasnela w wozku ale dopiero o 15 po poludniu, teraz usypia ja maz. Noc nie byla najgorsza (dodam ze mala sypiala z nami w lozku a teraz za jednym zamachem uczymy sypiania samodzielnego), budzila sie 6 razy ale dosc szybko usypiala, nie zjadla nic bo butli nie chciala widziec (co mnie troche martwilo ale zyje i ma sie dobrze wiec chyba krzywda jej sie nie stala :tak:) spala w sumie do 6.40 czyli troche krocej niz sypiajac z nami.
Obawiam sie dzisiejszej nocki bo podobno druga jest bardziej kryzysowa, ale wierze ze sie uda

Czy macie oprocz szalwi i odciagania niewielkich ilosci pokarmu rady na eksplodujace piersi?? Myslalam ze nie bedzie nawalu pokarmu gdyz karmilam tylko noca ale jednak jest...
 
witam. pomózcie bo ja nie wiem już jak mam to zrobić. Mój syn ma 13 miesiecy chciałabym go odstawic od piersi ale, zaczełam od zastepowania cyca w ciagu dnia jedzeniem, tylko ze jednego dnia sie uda a drugiego juz nie chce nic innego tylko cyca, jeśli płacze i nic innego niechce jak długo mam to ciągnąć i nie ulec niechciałabym żeby sobie krzywde zrobił, a jest uparty i nawet godzine bedzie płakał i nic nie zje
 
Witajcie,
od 23 VI odstawiłam mojego Synia od cyca w dzień tzn cyca ok 7 a później ok 18. Obyło się bez większych problemów. Ja tylko pierwszego dnia musiałam sobie trochę odciągnąć mleka. Już ok 17 pierś (karmię 1) jest pełna ale daję radę do 18. Marcin jak się dorwie to szok...na razie nie odstawiam z nocnego cycania i nie wiem jak to będzie....zasypianie w dzien teraz jest w wózku. Dziś pomimo deszczu musiałam wyjść i już. Nie potrafi sam zasnąć i szczerze nie wiem jak Go tego nauczyć...na noc zasypianie przy cycu oraz nocne cycanie dosyć często...czasami je a czasami tylko trzyma cyca i oboje śpimy..wiem, że niby tak się nie powinno robić ale...cóż...
marysiu myślę, że musisz być konsekwentna w działaniu. Jeśli odstawiasz to nie dawaj cyca pod naciskiem. Myślę, że dziecko samo się nie zagłodzi. Najważniejsze żeby pił np wodę, a z czasem zgłodnieje i coś zje. Może dawaj coś co lubi np owoce. Nic się nie stanie jak nie zje obiadu przez kilka dni. A może same warzywka?! Zależy co lubi jeść. Możesz podać jogurt z biszkoptami. Trzymam kciuki za konsekwencję :-)
 
Witam:) Jestem mamą dziesięciomiesięczniaka i powoli dojrzewam do odstawienia go od piersi ale mam wielkie obawy nie o mojego małego (bo dzielny z niego facet) ale o siebie (tak po cichu powiem że lubię chwile sam na sam z małym i cycusiem). Zastanawiam się tylko czy całkowicie zrezygnować z piersi czy na początek tylko w dzień.
Dodam jeszcze, że mały w dzień pije cyca jak chce mu się pić, nie ma stałych pór karmienia piersią, zawsze go przystawiam jak chce (a potrafi to bezbłędnie pokazać- przytula się do mnie i sam próbuje wyciągnąć cyca) i oczywiście dostaje pierś na "dobranoc" czyli przy każdym usypianiu (2 drzemki w dzień+ usypianie wieczorne)...
eh coś czuję że nic z tego nie będzie i będę karmić piersią jeszcze przedszkolaka :-(
 
jestescie tu, potrzebuje wsparcia. ja odstawilam w dzien malucha problem jest teraz taki ze w ciagu dni przed snem ciagnie cyca czym mu to zastapic? dzisiaj jest 4 dzien bez cyca w dzien tzn. rano cyc potem sniadanie, owoc, cycy do spania, obiad , owoc, kolacja cyc do spania i w nocy raz cyc. od jutra chce wyeliminowac cyca do spania popoludniowego.

jest mi ciezko bo chce karmic, ale ze wzgledow zdrowotnych musze odstawic, ile moze trwac taka walka z odstawianiem?
 
Ja też odstawiałam moją małą na początku sierpnia. Odstawianie wcale nie musi być walką !! z dzieckiem warto porozmawiać, wytłumaczyć mu sytuację, a później pozostac konsekwentnym i pomóc mu przetrwać żal. Im większą pewność słuszności decyzji o odstawieniu ma w sobie matka, im bardziej jest konsekwentna i im spokojniej tłumaczy dziecku sytuację i jego emocje, i po prostu jest przy nim, tym krócej trwa proces odstawienia i jest dla dziecka lżejszy. Dziecko, nawet bardzo małe, warto traktować poważnie :-)
 
no coz za mnie sytuacja wybrala, poszlam do szpitala i sila rzeczy odstawienie mial bardzo brutalne bo nagle i bez mamy, ale nie bylo to trudne, nie zrobilo mu to wiekszej roznicy
 
Witam! Potrzebuje pomocy i porady bo chce odstawic 6 miesiecznego malucha od piersi. Powod to pwrot do pracy w kwietniu a zaczac juz czas bo syn musi sie przyzwyczaic do bycie bez cycunia i mnie oczywiscie :). Chcicalabym zaczac jakos stopniowo ale sama nie wiem jak. Dodam ze mieszkam w Norwegii i tutaj jesli chodzi o wybor mleka badz innych pokarmow dla dzieci jest skapy.. :/. Moj syn nie chce jesc zadnych kaszek ani pic mleka, probowalam juz kilka razy i polskich kaszek i norweskich. Nie wiem czy nie jest glodny wystarczajaco jak chce mu je podac i dlatego nie je czy po prostu nie lubi tego. Polozna doradzila mi zeby zaczac oduczac go od karmienia nocnego najpierw bo tak duzo jadl ze najadal sie w nocy i nie chcial dlatego potem jesc w dzien. W dzien jest grzeczny i je tylko wtedy kiedy idzie spac, nce daja o sobie znac. Zaczelam oduczac go w nocy ale mam wrazenie ze jak mu nie dam to on jest po prostu glodny, polozna powiedziala ze nie musi jesc wiecej jak raz jak go usypiam i ewentualnie raz w nocy i powinien przespac. A on smoczka bierze ale mi sie budzi co pol godziny jakby byl glodny. Moze powinnam do snu zamiast cyca zaczac mu robic butle zeby wiedziec iz sie najadl porzadnie. Tylko jak to zrobic jak on nie chce zadnego mleka ( w norwegii jest tylko 3 rodzaje mleka do wyboru) , moze za malo probowalam albo trzeba go porzadnie przeglodzic. Boje sie ze straci na wadze przez to... Czy on wkoncu wezmie butle jak mu nie dam cyca i go przeglodze?? Ktos mial podobny problem. Pomozcie i doradzcie cos prosze :happy:.
 
reklama
magdis - ja też niedługo będę mierzyć się z odstawianiem mojego smyka... myślę, że powinnaś spróbować butli w nocy gdy się budzi i domaga jedzenia... jeżeli będzie naprawdę głodny wypije mleko modyfikowane (mój synek bardzo nie lubi jego smaku, ale jak mnie nie ma, to moja mama daje mu butlę i całą wypija - jak nie jest głodny wypluwa), a jeżli nie to wypluje jak mój mały... dziecko samo nie zrobi sobie krzywduy - nie zagłodzi się :))) bądź spokojna, w końcu przyzwyczai się do smaku (ja też robiłam tak, że mieszałam pół na pół moje melczko z mm)! Wtedy dawał sie oszukiwać i pił... może spróbuj w ten sposób? Pozdrawiam!
 
Do góry