reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Witam :)
Ja zaczynam myśleć o odstawieniu już teraz, chociaż planuję karmić min. do roku. Mała ma teraz 9 miesięcy i nie chce pić niczego poza moim mlekiem. Żadnej herbatki, soczku, mleka modyfikowanego (do tej pory próbowałyśmy trzy rodzaje)... długo nie chciała wziąć butelki do buźki, w końcu się przemogła i trochę wypije, ale max. 30 ml dziennie... jak będę miała odstawić ją od piersi???? Czy będzie musiała dostawać mleko modyfikowane czy można je czymś zastąpić - np. jogurtem, kaszką..? Jakie są Wasze doświadczenia???
 
reklama
Jogurt nie zastąpi mleka, bo dzieci czerpią wapń z mleka, a nie z produktów przetworzonych. Będziesz musiała podawać mleko.
 
Witam wczoraj odstwaiłam od piersi mojego synka poniewż ma skaze białką czy podopwieci mi jak zasuszyć mleko ? bo ja wczoraj wieczorem odciągnełam a dzis mam chyba guzy boli starsznie :no:
 
Witam!
Dziewczyny pomocy, moja 2,5 tygodniowa córeczka do dzisiaj ssała pierś, postanowiłam ją odstawić, bo po pierwsze nie najadała się moim pokarmem, bo było go za mało, a po drugie miała po nim bóle brzucha, a ja nie mogę patrzeć jak malutka się meczy. Zaczęłam więc podawać jej wczoraj na zmianę, mleko modyfikowane i odciągnięte z piersi.
O 22 dostała mleko modyfikowane
o 1 mleko odciągnięte z piersi (z lodówki,odgrzane). Córcia zwróciła moje mleko, więc
o 3 dokarmiłam ją mlekiem modyfikowanym. Zasnęła...
O 10 podałam jej znowu mleko modyfikowane. Zasnęła, poszłyśmy do sklepu,
o 12:30 podałam jej mleko modyfikowane, po 45 min. zwróciła wszystko, gęsta papka, lekko nadtrawiona bo śmierdziało wymiocinami.
o 14 zrobiłam jej znowu mleko modyfikowane, zjadła 30 ml i zasnęła
Nie wiem co mam robić? Jak całkowicie przestawić dziecko na butelkę? Co robię źle?
 
Justynkastg słyszałam, że picie naparu z mięty pomaga. Odciągaj też nadmiar mleka co parę godzin.

Pitaja dlaczego uważasz, że córka nie najada się Twoim mlekiem??? Kobiece mleko szybciej się trawi, więc dziecko częściej je.
Może córa ma refluks, lub leży zbyt płasko. Najlepiej to wybrałabym się do lekarza na Twoim miejscu. Rozwiejesz swoje wątpliwości.
Gdy ja zaczynałam karmić swojego syna też wydawało mi się, że on się nie najada, choć mleka miałam bardzo dużo. Z czasem wszystko się unormowało, więc jeśli Twoja córka nie traci na wadze to wszystko jest w porządku.
 
Pitaja dlaczego myślisz,że dziecko się nie najada? Ktoś zważył dziecko i ocenił karmienie? Twoje mleko jest dla noworodka jak i każdego dziecko najlepsze!! A,ŻE jest łatwiej trawione to i maluszki częściej się o nie upominają. Moja córeczka była karmiona mniej więcej co godzinę. Bóle brzucha może mieć z powodu nagromadzenia się gazów,czy też z powodu tego co zjadłaś. NIE Z POWODU TEGO,ŻE PIJE TWOJE MLEKO. Tym,że podajesz jej mm nie zniwelujesz problemu a raczej bardziej go nakręcisz. Im mniej dziecko ssie tym piersi produkują go mniej. Może skontaktuj się z położną środowiskową,bo jej wizyta jest darmowa a jak ona nic nie pomoże to zwróc się do konsultantki laktacyjnej

E:

Ja się zastanawiam nad odstawieniem Mai. Za 2 tygodnie mam urlop,więc miałabym dla niej dużo czasu. Nie chciałabym,żeby odstawienie przebiegało wtedy kiedy muszę znikać na ponad 8 godzin. Urlop,więc byłby najlepszym czasem,ale... Będziemy go spędzać po za domem. Nie wiem czy to będzie dobry moment. Inne miejsce co prawda znane,ale zawsze to nie masz dom. Co myslicie na ten temat? Dobry moment czy lepiej odpuścić? ;-) Nie śpieszy mi się za nadto z odstawianiem ;-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, napiszcie coś pocieszającego, bo już nie wyrabiam... Właśnie jestem w trakcie odstawiania mojego Maluszka. Muszę go odstawić, a jest jeszcze taki mały... Ma dopiero 4,5 miesiąca. Nie wiem jak on to przetrwa, a co więcej nie wiem jak ja to przetrwam. Wystarczyło, że dodałam mu 1 butelkę zamiast jednego karmienia piersią i normalnie depresja :( Zupełnie nie mogę się pozbierać... Cały czas tylko płaczę, mam wrażenie, że coś się kończy bezpowrotnie... :(
 
Witam,dziś podjęłam decyzję o karmieniu mojej córki, która ma 9 miesięcy. Nie wiem jak zrobić to w miarę szybko i bezboleśnie bo mała jest bardzo przyzwyczajona do cyca a z butelki to tylko czasem pije soki. Dodam jeszcze, że kończę karmić dlatego, że bardzo straciłam na wadzę przez cały okres karmienia i chociaż zawsze byłam szczupła to teraz przy wzroście 170 cm ważę zaledwie 53 kg i bardzo źle się z tym czuje i bardzo bym chciała przybrać na wadze.Mam nadzieje, że po zakończeniu karmienia wrócę chociaż do mojej poprzedniej wagi. Wiem że to dość nietypowy problem. Czasem mam wrażenie, że córka wysysa ze mnie wszystko;/. Ale z drugiej strony bardzo lubię ją karmić i jest to dla mnie bardzo przyjemne i wygodne zwłaszcza przy usypianiu małej.
 
Witam.....
Chcialam dolaczyc do Was bo po naszym przyjedzie z wakacji bede chciala odstawic piers .... Wiem ze bedzie to trudne, dla mnie bardzo trudne bo malutka oprocz piersi malo jadla innych rzeczy ale dla jej dobra trzeba to jakos przetrwac, ten placz zmierzlosc i wogole cala ta reszte ....ale z Wami mam nadzieje ze jakos dam rady
 
reklama
Carri, rozumiem Cię doskonale. Ja do tej pory nie mogę się pozbierać po odstawieniu Małego... :( choć minął już miesiąc. Spróbuj na początek stopniowo zastępować mu pierś butelką i wprowadzać mu obiadki, deserki. Pił już mleko z butelki?
 
Do góry