reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Hej dziewczynki! Ja tes sie musze do Was przylaczyc! Narazie tylko czytam bo moj szkrab bedzie mial za kilka dni pol roku wiec jest jeszcze malutki. Karmie piersia i on nie cierpi mm ani butelek. Kaszki je, inne rzeczy tez (sloiczki, owoce). Problem polega na tym, ze on budzi sie w nocy co dwie godziny i chce cycusia. Jestem przekonana, ze to z przyzwyczajenia. Dlugo nie chcial smoka ale ostatnio zassal i probowalam dawac mu w noca ale zawsze jak mu wypadnie to sie wybudza. Wkladam mu znowu i spi. Ale z dwa razy w nocy nawet smok nie pomagal- tylko cycus.
Myslalam, zeby juz skonczyc z karmienien ale w sumie przeszkadzaja mi tylko te nie przespane noce i chcialabym wyeliminowac te nocne pobudki.
Myslicie, ze moge je wyeliminowac? No i mysle, ze tylko drastczny sposob moze zadzialac.... Wojtus jest wielkim fanem cucuszka!!
 
reklama
Dziewczyny, napiszcie coś pocieszającego, bo już nie wyrabiam... Właśnie jestem w trakcie odstawiania mojego Maluszka. Muszę go odstawić, a jest jeszcze taki mały... Ma dopiero 4,5 miesiąca. Nie wiem jak on to przetrwa, a co więcej nie wiem jak ja to przetrwam. Wystarczyło, że dodałam mu 1 butelkę zamiast jednego karmienia piersią i normalnie depresja :( Zupełnie nie mogę się pozbierać... Cały czas tylko płaczę, mam wrażenie, że coś się kończy bezpowrotnie... :(

Prawie każda kobieta tak ma, ale trzeba to zaakceptować.

Biedronka z moich obserwacji wynika, ze dzieci na piersi budzą się w nocy na karmienie. Mój syn też tak miał, ale jak przestałam karmić w dzień (20-08-12) to dwie nocki całe przespał. Jak odstawiłam całkowicie - to dopiero trzeci dzień, ale jednej nocy się tylko zbudził. W końcu wiem, że moje dziecko potrafi przesypiać noce.
 
Elena ja myslalam, ze jak rozszerze mu diete to juz cos da, ze bedzie jadl wiecej w dzien i nocki beda lepsze. Teraz w dzien daje mu piers prawie przed kazdym posilkiem i staram sie karmic go co 3 godziny. Byly dni, ze dostal tylko raz czy dwa razy w dzien i sie jej nie domagal.
Noca za to czesto nie da sie go oszukac niczym.
Nie wiem czy juz powinnam i moge po prostu przestac mu dawac te piers w nocy... Nie jest jeszcze za malutki? Wczoraj skonczyl pol roczku.

A Tobie gratuluje i trzymam kciuki!
 
Do góry