reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

Nikita czytalam o tym twoim pozbyciu sie guzka ;D fajnie tak natura dziala.
Fakt, latwo nam poszlo, jednomyslne jestesmy :laugh: z porodem tez sie dogadalysmy co do dnia!!
 
reklama
30 grudnia Laura dostała cycusia ostatni raz. Od tamtej pory snuje się za mną jak cień, ciągle przytula, ssie mój policzek, w nocy budzi się z płaczem. To mogę zrozumieć jest reakcja na odtawienie, ale... Nie je w ogóle mleka modyfikowanego - nie toleruje go od początku i wszelkie próby przemycania go do posiłków spełzają na niczym. Próbowałam dawać jej rozcieńczone z wodą w proporcji 2:1(mleka) mleko z kartonika, ale jego też nie lubi i nie pije. Woli nie pić nic, niż to mleko. Przyznam szczerze, że i ja za nim nie przepadam, ale całą ciążę zmuszałam się i piłam.
I o to chodzi, że normalnie rzecz biorąc powinna pić mleko to, czy inne, ale nie chce. W jaki sposób wyrównać w organizmie zapotrzebowanie na te składniki, które ma mleko? Konsultować się koniecznie z pediatrą?
 
Mój Filip też był cyckowy, nie chciał (i do tej pory nie chce) tknąć żadnego innego mleka. Zamiast tego je sporo serków homogenizowanych, pije jogurty. Je też kaszki mleczno-ryżowe bobovity, o dziwo w nich mleko mu nie przeszkadza. Generalnie mleko jest be, ale jego przetwory mogą być. Jeśli tylko córcia nie jest alergiczką, to może i Ty spróbuj w ten sposób. Nasz pediatra mówi, że jeśli dziecko je serki i jogurty, to nie musi pić mleka w czystej postaci. Zresztą nijak nie da się go na nie namówić. Może spróbujcie tych kaszek mleczno - ryżowych. Większość dzieci bardzo je lubi.
A konsultacja z lekarzem tak czy inaczej nie zaszkodzi.

pozdrawiam
nikita
 
Ja tez uważam,żeby skonsyltować z sensownym lekarzem, za mała na metodę: jak zgłodnieje to przyjdzie. to mozna zastosować przy dwulatku jak mu cos nie pasuje. Moze faktycznie te serki????Danonki np.pod warunkiem,ze nic ją wysypie
 
A nie, nie. Danonki też odpadają z niewiadomych mi przyczyn, ale Danio zjada. Kleik ryżowy - tak, ale kaszka mleczno-ryżowa - nie. Konsekwentne mam dziecko, nie ma co...
 
Dziewczyny - chodzi i o odstawienie, ale nie o maluszka - Kostuś jest za mały, żeby protestować, lubi butle itp.  - a o piersi. Jak to zrobić, zebym nie dostała zapalenia itp.
 
Anekk no cóz, popierwsze nie mozesz dopuscic do zrobienia sie guzków, jak tylko jakis wyczujesz musisz go rozmasowac, najlepiej pod cieplym prysznicem (nie goracym!). jezeli piersi ci sie przepelnia i zrobia twarde to odciagnij troszke pokarmu, ale tylko tyle zeby zmiekly, bo jak za duzo to znowu wyprodukuja mleko. Mozesz robic chlodne oklady.
No i sa jeszcze ziola: glównie szalwia, ta zmniejsza produkcje mleka. Oraz leki homeopatyczne, jak chcesz to moge ci podac jakie, bo w tej chwili nie pamietam.
No to powodzenia!!

Mnie sie udalo zupelnie bezbolesnie, cycki poprostu wchlonely nadmiar, guzki sie nie porobily i juz jest spokój. Oczywiscie mleko jeszcze tam jest,ale tylko jak mocno nacisne. ;D
 
Kuba jest odstawiany od cyca, je tylko na noc i to nie zawsze. Mleka modyfikowanego nie ruszy w zadnej postaci. kaszek nie lubi. a co dostaje?
w ciagu dnia:
1.bakus do picia
2.danonek
3.jogurt
4.actimel
5.jogurt
6.danonek
7.bakus do picia
czest zmienia sie, np. dostanie bakusia serek albo inny jogurt, nie zawsze je 7 takich produktów, czasem 4 a czasem 10. oprocz tego duzo mieska dostaje, za ktorym przepada. Pani doktor powiedziala ze jak nie chce modyfikowaneko to pomalu mozna na zwykle przechodzic:)ale nie jestem pewna
 
witam wszystkie!!
ja też już powoli dorastam do podjęcia decyzji o odstawieniu małego!
Teraz ma prawie 11 miesięcy, chciałam karmic do roku!
Ale już nie daje rady, nieprzespane noce zmeczenie i wogóle!
Ale nie wiem jak sie do tego zabrać!!
U nas butla w nocy nie przejdzie, tatuś utulając w nocy wzbudza jeszcze większy ryk(nigdy nie kładł spać małego)
i tak właśnie ja się musze wszystkim zajmowac...
Juz nie pamiętak kiedy spałam 4 godziny podrząd!
 
reklama
Witajcie!
kiedy odstawiacie/odstawiłyście maluchy od piersi???
Mój Bartuś ma 11 miesięcy , chciałam karmić do roku, ale już nie daje rady.W zwiazku z tym zastanawaim się czy to odstawianie nie za wcześnie / nie za późno!????Kiedy najlepiej????
Chodzi mi tylko o wiek bobasków , bo wiem że wątki o odstawianiu już istnieją i nie chciałabym mieszać!
 
Do góry