reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odszkodowanie po poronieniu

Miczasia85

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Luty 2014
Postów
51
Witam. Prosze ogromnie o pomoc.
3 tygodnie temu w 21 tygodniu ciaży irodzilam martwe dziecko.
W pracy posiadamy z mężem ubezpieczenia grupowe. Złozylismy wszelkie dokumenty dotyczace wyplaty świadczenia z powodu urodzenia martwego dziecka ( ja posiadam polise w UNIQA a mąż w Pramerica). Oboje otrzymalismy odmowe wyplaty, poniewaz ciaza trwala krocej niz 22 tygodnie a wg warunkow ubezpieczenia dopiero od tego wieku ciazy nalezy sie wyplata. Najlepsze jest to ze warunkow umowy podczas podpisywania polosy nie otrzymalismy bo w przeciwnym wypadku dalibysmy sobie z tym spokoj. Ja dopiero jak poprosilam kadry o przeslanie warunkow to w nich nic o wieku ciąży nie było.
Bardzo prosze o informacje czy mozna w jakis sposob sie odwolac
Od tej decyzji??? Czy jest jakas szansa na wyplate świadczenia??
 
reklama
Witam

Jesli nic nie bylo OWU to powinni wyplacic...bo jesli by byl tam zapis jaki tydz. oni uwazaja ze to jest dziecko...kazda ubezpieczalnia ma inne warunki z tego tytulu...
Ja miesiac temu stracila w 16tc synka i dostalismy odszkodowanie z dwoch ubezpieczalni, Polisa Zycie i PZU ale w Allianz moim grupowym ubezpieczeniu juz chca dokumenty dodatkowe...itd..i dałam sobie spokoj bo wiem ze tam tez 22 tydz lub 20 tydz dopiero wyplacaja...tyle lat tam place wiec zamiar mam zrezygnować z tego ubezpieczenia!

Kurcze a wez te OWU pokaz komus co sie zna dokladnie na tym i jesli faktycznie nie ma tam tego zapisu to walczcie o swoje i niech Wam powie gdzie mozecie sie zglosic
 
3 tygodnie temu w 21 tygodniu ciaży irodzilam martwe dziecko.
W pracy posiadamy z mężem ubezpieczenia grupowe. Złozylismy wszelkie dokumenty dotyczace wyplaty świadczenia z powodu urodzenia martwego dziecka ( ja posiadam polise w UNIQA a mąż w Pramerica). Oboje otrzymalismy odmowe wyplaty, poniewaz ciaza trwala krocej niz 22 tygodnie a wg warunkow ubezpieczenia dopiero od tego wieku ciazy nalezy sie wyplata. Najlepsze jest to ze warunkow umowy podczas podpisywania polosy nie otrzymalismy bo w przeciwnym wypadku dalibysmy sobie z tym spokoj. Ja dopiero jak poprosilam kadry o przeslanie warunkow to w nich nic o wieku ciąży nie było.
Bardzo prosze o informacje czy mozna w jakis sposob sie odwolac
Od tej decyzji??? Czy jest jakas szansa na wyplate świadczenia??
A czy ma Pani akt zgonu dziecka?
Jaki jest zapis w OWU?
 
Posiadam akt urodzenia z adnotacja dziecko matrwo urodzone. W owu, ktore otrzymalam z kadr nie ma zadnej informacji o wieku ciazy. Te informacje sa tylko na stronie internetowej a wiem ze moja firma negocjowala z nimi warunki. Wyslalam do nich pismo z prosba o wyjasnienie tej sytuacji i czekam na odpowiedz.
 
Dzieki tak zrobilam:) moj wujek ktory jest adwokatem napisal mi pismo ktore do nich wyslalam. Teraz czekam na odpowiedz.
 
reklama
Dzieki tak zrobilam:) moj wujek ktory jest adwokatem napisal mi pismo ktore do nich wyslalam. Teraz czekam na odpowiedz.

Witaj, czy moglabys napisac jak zakonczyla sie sprawa z Pramerica? Jestesmy z Zona w podobnej sytuacji i zastanawiam sie czy odwolanie ma sens jesli maja zapis u siebie (bo w OWU nie bylo) ze dziecko uznaje sie od 22 tyg ciazy? A czy to ze bilo serduszko i machalo raczkami to wg nich nie jest to dziecko?:-( Okropne to wszystko...Z gory dziekuje za odpowiedz tutaj lub na e-mail. Pozdrawiam
 
Do góry