reklama

Odszkodowanie po poronieniu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Miczasia85, 3 Marzec 2014.

1. Miczasia85

Miczasia85 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam. Prosze ogromnie o pomoc.
    3 tygodnie temu w 21 tygodniu ciaży irodzilam martwe dziecko.
    W pracy posiadamy z mężem ubezpieczenia grupowe. Złozylismy wszelkie dokumenty dotyczace wyplaty świadczenia z powodu urodzenia martwego dziecka ( ja posiadam polise w UNIQA a mąż w Pramerica). Oboje otrzymalismy odmowe wyplaty, poniewaz ciaza trwala krocej niz 22 tygodnie a wg warunkow ubezpieczenia dopiero od tego wieku ciazy nalezy sie wyplata. Najlepsze jest to ze warunkow umowy podczas podpisywania polosy nie otrzymalismy bo w przeciwnym wypadku dalibysmy sobie z tym spokoj. Ja dopiero jak poprosilam kadry o przeslanie warunkow to w nich nic o wieku ciąży nie było.
    Bardzo prosze o informacje czy mozna w jakis sposob sie odwolac
    Od tej decyzji??? Czy jest jakas szansa na wyplate świadczenia??

2. julia0903

julia0903 Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam

Jesli nic nie bylo OWU to powinni wyplacic...bo jesli by byl tam zapis jaki tydz. oni uwazaja ze to jest dziecko...kazda ubezpieczalnia ma inne warunki z tego tytulu...
    Ja miesiac temu stracila w 16tc synka i dostalismy odszkodowanie z dwoch ubezpieczalni, Polisa Zycie i PZU ale w Allianz moim grupowym ubezpieczeniu juz chca dokumenty dodatkowe...itd..i dałam sobie spokoj bo wiem ze tam tez 22 tydz lub 20 tydz dopiero wyplacaja...tyle lat tam place wiec zamiar mam zrezygnować z tego ubezpieczenia!

Kurcze a wez te OWU pokaz komus co sie zna dokladnie na tym i jesli faktycznie nie ma tam tego zapisu to walczcie o swoje i niech Wam powie gdzie mozecie sie zglosic

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A czy ma Pani akt zgonu dziecka?
    Jaki jest zapis w OWU?

5. Miczasia85

Miczasia85 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Posiadam akt urodzenia z adnotacja dziecko matrwo urodzone. W owu, ktore otrzymalam z kadr nie ma zadnej informacji o wieku ciazy. Te informacje sa tylko na stronie internetowej a wiem ze moja firma negocjowala z nimi warunki. Wyslalam do nich pismo z prosba o wyjasnienie tej sytuacji i czekam na odpowiedz.

6. nilifrea

nilifrea Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Skorzystaj najlepiej z pomocy jakiegoś prawnika, będziesz miała spokój. Moja znajoma mieszka co prawda w Bydgoszczy, korzystała z usług Sprawy odszkodowawcze w naszej kancelarii >> Kamila Kopczyńska Możesz skorzystać u nich z porady on-line. Znajoma była zadowolona z ich podejścia do jej sprawy, już nie pamietam czego dotyczyła, ale chyba też coś z odszkodowaniem.

7. Miczasia85

Miczasia85 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzieki tak zrobilam:) moj wujek ktory jest adwokatem napisal mi pismo ktore do nich wyslalam. Teraz czekam na odpowiedz.

8. doremi

doremi Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj, czy moglabys napisac jak zakonczyla sie sprawa z Pramerica? Jestesmy z Zona w podobnej sytuacji i zastanawiam sie czy odwolanie ma sens jesli maja zapis u siebie (bo w OWU nie bylo) ze dziecko uznaje sie od 22 tyg ciazy? A czy to ze bilo serduszko i machalo raczkami to wg nich nie jest to dziecko?:-( Okropne to wszystko...Z gory dziekuje za odpowiedz tutaj lub na e-mail. Pozdrawiam

Poleć forum