reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odwapnienie zębów

kaskax25

mama wspaniałej trójki
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2008
Postów
6 716
Witam. Od 7msc jestem na diecie bezmlecznej z powodu karmienia piersia dziecka ze skazą białkową. Ostatnio moja dentystka stwierdziła ze mam odwapnione zęby ale nic mi nie zaleciła. Czy można cos z tym zrobić, dodam ze i próchnica dość szybko mi sie robi:baffled:Dziekuje za wskazówki
 
reklama
Witam.
Problem odwapnienia zebów, a tak naprawde odwapnienia zębiny, jest dosyć powszechny nie tylko u mam na diecie bezmlecznej, ale ogólnie u kobiet w ciąży. Szczególnie dotyczy to trzeciego trymestru oraz czasu po porodzie - okresu karmienia piersią. Najprostszym sposobem na uzupełnianie ubytków wapnia w zebach jest systematyczne przyjmowanie musujących preparatów wapnia. Są dostępne w marketach i aptekach. Jednak należy pamiętać, że efekt większego uwapnienia zębiny będzie widoczny dopiero po kilku miesiącach. Dlatego nie powinno się zwlekać z wizytą u stomatologa i należy leczyć ubytki próchnicowe we wczesnej fazie ich powstawania. Przyjmowanie preparatów wapnia powinno być traktowane tylko jako uzupełnienie diety a nie może być stosowane " zamiast " leczenia zachowawczego zębów.
Pozdrawiam.
 
Do góry