reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odwarstwienie kosmówki

Dołączył(a)
14 Kwiecień 2016
Postów
10
Cześć Mamuśki !
Od kiedy dowiedziałam sie, ze jestem w ciazy biorę Duphaston 2x1, czyli od połowy 5 tygodnia.Na początku 8 tygodnia po badaniu usg okazało sie, że wystapiło odwarstwienie kosmówki 0,44cm na 1,85cm i krwiak.Dziecko wtedy miało 1,17cm. Nie miałam żadnych plamien. Lekarz zalecił leżenie przez 2 tyg i w dalszym ciągu branie duphastonu i oczywiście kwasu foliowego, magne B6. Jutro mija dwa tygodnie mojego leżakowania. Wczoraj wieczorem podczas oddawania moczu zauważyłam krew. Odrazu zadzwoniłam do lekarza i kazał mi zwiekszyć dawkę duphastonu 2x2. Przez noc wygladalo to jak plamienie. Niestety występuje w dalszym ciagu. Mam tez problemy z zaparciami i wczoraj jak położyłam sie na boku to bolał mnie brzuch wlasnie po bokach tak jakby cos mnie ugniatalo. Jutro mam wizytę tak czy inaczej, planowana juz od 2 tygodni. Jest czym sie martwić ? Nigdy wcześniej nie miałam żadnych plamien . Wyczytałam tez ze w pierwszym trymestrze możliwe jest plamienie w okresie występowania miesiączek. Obecnie dzis zaczął sie 10 tydzien . Dziewczyny miałyście taki przypadek ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Patkak ja tez mam krawiaka. Gin powiedzial ze kosmowka sie "odkleja" ale nie powiedzial na jakim obszarze. Z tego co slyszalam to krwiak moze sie wchlonac ale moze tez sie "wydalic" i wtedy wystepuje plamienie. Moze jedz na Izbe przyjec? Bedziesz spokojniejsza
 
Dziekuje za odpowiedz. Jestem cały czas w kontakcie z lekarzem. Powiedział ze robi co tylko moze czyli kazał mi zwiekszyć dawkę duphastonu i w dalszym ciagu lezec. Tak czy inaczej jutro mam u niego wizytę. Mam wrażenie ze te plamienia sa coraz mniejsze ale sa.
 
Do góry