reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odwołanie do sądu

Dołączył(a)
10 Luty 2011
Postów
7
Witam. Złożyłam w sądzie odwołanie od wypowiedzenia zmieniającego gdyż uważam że pracodawca naruszył kodeks pracy przenosząc mnie po powrocie z urlopu wychowawczego na inne stanowisko- nierównoważne z poprzednim, niezgodne też z moim wykształceniem. Dodam też ze w wypowiedzenie nie ma nawet małej wzmianki dlaczego zmienia mi stanowisko (ustnie tylko przekazano mi że moje stanowisko zostało zlikwidowane). Moje pytanie brzmi czy muszę podjąć tę pracę jeśli czekam na rozprawę w sądzie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
A stracisz na tym na pensji? znaczy czy mniej na tym nowym stanowisku zarobisz niz na tym poprzednim?bo jak twa pensja sie zmniejszyła to dobrze zrobiłas że do sadu dałas sprawe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam. Złożyłam w sądzie odwołanie od wypowiedzenia zmieniającego gdyż uważam że pracodawca naruszył kodeks pracy przenosząc mnie po powrocie z urlopu wychowawczego na inne stanowisko- nierównoważne z poprzednim, niezgodne też z moim wykształceniem. Dodam też ze w wypowiedzenie nie ma nawet małej wzmianki dlaczego zmienia mi stanowisko (ustnie tylko przekazano mi że moje stanowisko zostało zlikwidowane). Moje pytanie brzmi czy muszę podjąć tę pracę jeśli czekam na rozprawę w sądzie?

Kiedy dostała Pani to wypowiedzenie? Będąc na urlopie, po urlopie (ile dni po powrocie)?
 
Czyli wszystko jest OK. Pracodawca przyjął Panią na dawne stanowisko (wróciła Pani na nie) i wręczył wypowiedzenie. pracodawca ma obowiązek przyjąć Panią na stanowisko sprzed urlopu, ale nawet pierwszego dnia może Pani wręczyć wypowiedzenie zmieniajace. Prawo gwarantuje jedynie powrót, ale nie trwanie na stanowisku.
 
Na stanowisko pracy nie wróciłam, jeszcze przed powrotem do pracy dostałam skierowanie na badanie lekarskie ale już ze skierowaniem na inne stanowisko- z pracy w laboratorium przekierował mnie na stanowisko produkcyjne. W pierwszym dniu nawet nie weszłam do laboratorium tylko do kadr i tam zaraz dostałam wypowiedzenie zmieniające. Z tego co zdążyłam się dowiedzieć to pracodawca ma obowiązek przyjąć na stanowisko równorzędne lub zgodne z kwalifikacjami pracownika. A to które ja miałam objąć nie ma z tym nic wspólnego.
 
Na stanowisko pracy nie wróciłam, jeszcze przed powrotem do pracy dostałam skierowanie na badanie lekarskie ale już ze skierowaniem na inne stanowisko- z pracy w laboratorium przekierował mnie na stanowisko produkcyjne. W pierwszym dniu nawet nie weszłam do laboratorium tylko do kadr i tam zaraz dostałam wypowiedzenie zmieniające.
Tak nie powinno być.
Z tego co zdążyłam się dowiedzieć to pracodawca ma obowiązek przyjąć na stanowisko równorzędne lub zgodne z kwalifikacjami pracownika. A to które ja miałam objąć nie ma z tym nic wspólnego.
A co z Pani wynagrodzeniem? Pozostało na tym samym poziomie? Obnizeyło się?

I jeszcze jedno: co Pani chce osiągnąć? Od tego zalezy spoóśb postepowania.
 
reklama
A co z Pani wynagrodzeniem? Pozostało na tym samym poziomie? Obnizeyło się?

I jeszcze jedno: co Pani chce osiągnąć? Od tego zalezy spoóśb postepowania.
Wynagrodzenie uległo podwyższeniu, ale warunki na tym stanowisku są koszmarne. Praca akordowa (wcześniej miałam płacone na godziny) praca na 3 zmiany (wcześniej na jedną). A osiągnąć to chciałam tylko zwolnienie z pracy i dobre świadectwo pracy.
 
Do góry