reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odwracanie główki przy piersi, szybkie jedzenie

Dołączył(a)
19 Luty 2019
Postów
14
Mój 2 miesięczny synek który do tej pory często wisiał na piersi od jakiegoś tygodnia najada się w 5 min z jednej, po czym zaczyna odwracać główkę,znowu łapie pierś i ani odwraca główkę i tak w kółko. Wtedy podaje druga i znowu to samo -5 min jedzenia gdzie slychac ze ten pokarm leci, czasem az się krztusi i znowu zaczyna sie odwracanie główki i czasami płacz. Jedynie późnym wieczorem i w nocy karmienie jest spokojne i przechodzi w sen.
Dodatkowo jest trochę niespokojny tzn dużo sie usmiecha i jest pogodny ale też duzo płacze,spacery stały się udrękA. Mam wrażenie że nie chce leżeć na plecach bo za każdym razem gdy go odkładam to jest płacz. Czasami się uspokaja w wózku i zasypia po krótkim kołysaniu ale rzadko. generalnie w dzień śpi krotko i płytko albo w ogóle, w nocy nadrabia snem od 23 do 8 rano z jedna przerwa na jedzenie.
Do tej pory fajnie przybieral na wadze (min 140g na tydzień czasem 200g) ale w ciągu ostatnich 3tyg przytyl zaledwie 300g - z tym że ostatnie ważenie było na zwykłej wadze łazienkowej i liczę na to ze jest niedokładna
A waga dla niemowląt w drodze.
Zastanawiam sie o co chodzi zwłaszcza z tym odwracaniem główki - czy ktos tak miał? Czy to jakiś refluks ? Trochę ulewa ale raczej mało- raz dziennie może dwa. Odbija mu się z kolei dużo ale to chyba normalne? Czytałam o zapaleniu ucha ale to chyba nie to skoro w nocy je pieknie?
Proszę o pomoc..
 
reklama
Droga mamo :) moja córeczka obecnie ma 8 mcy. Zachowywała się niespokojnie przy piersi ponieważ miałam/mam bardzo szybki wypływ mleka i mała nie ogarniała - krztusiła się i denerwowała. Dodatkowo była bardzo niespokojna podczas skoków rozwojowych. Zdarzały się karmienia dzienne z krzykami i płaczem - te okresy mijały. Nawet nie pamietam ile razy chciałam zrezygnować z karmienia piersią i się poddać. Przy szybkim wypływie pomaga karmienie ,pod górkę’ a i zachowanie mojego dziecka przy piersi zmienia się co mc
 
mój też tak odwracał głowę, jak miałam zbyt dużą ilość pokarmu:)może odciągnij troszkę pokarmu przed karmieniem i zobacz, czy nadal odwraca głowę....
 
Do góry