reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odzwyczaił się od piersi, czy nie smakuje mu mleko ???

agamal

kociara
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2007
Postów
228
Od urodzenia mojego syna, karmię go piersią, jak dotąd nie było żadnych problemów, do momentu gdy zaczęłam synkowi rozszerzać dietę i podawać napoje w butelce ze smoczkiem. Pewnego dnia synek zaczął płakać przy piersi i nie chciał jeść, tylko tak troszeczkę "memlał", ale nic nie przełykał - czyli nie pił, a widać było, że był głody. Myślałam, że może boli go gardło albo dziąsła, ale jak dałam mu deserek ze słoiczka wcinał bez słowa.:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: i taka sytuacja często się powtarza. Co to oznacza - przestało smakować mu mleko czy na skutek podawania butelki ze smoczkiem odzwyczaja się od piersi. Dodam że mleka mam pod dostatkiem - aż porobiły mi sie zastoje.
Jak w takim razie 6 miesięcznemu dziecku podawać pić - na kubek za wcześnie a łyżeczką nie wyobrażam sobie ????? Zależy mi żeby karmić go piesią (ma skazę białkową):-:)-:)-:)-(. Doradźcie coś.
 
reklama
AGAMAL - ja co prawda nie mam duzego doswiadczenia w karmieniu piersia bo musialam przerwac po 6 tyg.....aczkolwiek slyszalam o przypadkach, ze w momencie rozpoczecia rozszerzania diety dziecko "odstawilo" sie od piersi.
Jesli boisz sie, ze to przez smoczek to albo faktycznie lyzeczka, albo np niekapek (moj w tym wieku juz probowal), albo sa takie bidony gdzie pije sie przez miekka rurke jak przez słomke.
 
bidony z rurka to raczej za wczesnie na takiego malucha. ja nie wiem co doradzić bo z moim pierwszym synem bylo tak ze jak zaczelam mu butle podawac to tez przestal pic z piersi, ale ze byl uczulony na bialka mleka i nawet moja dieta mu nie pomagala to dalam sobie spokoj z karmieniem. Teraz mlodszy syn jeszcze tylko na piersi.
 
agamal-A może ściągaj pokarm i podawaj przez butlę.Podobno niektóre dzieci tak mają jak poczują że z butli łatwiej leci to już cyca nie chcą.Moja córcia akurat ciągnie co jej podam byle żołądek napełnić,za to od 2 tygodni nie chce jeść pokarmow stałych.
 
Do góry