reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odzwyczajamy maluszki od cycania :)

kate332

lipcowe mamy'05
Dołączył(a)
19 Czerwiec 2005
Postów
3 133
jeszcze niedawno nie potrafiłam kreślic bliżej terminu kiedy chciałabym odstawic krzysia od piersi ale teraz zastanawiam sie nad tym poważnie z bardzo prostej przyczyny - moje dziecko mnie podgryza, moze nie tak mocno żeby sie krew lała, ale zawsze...zdarza sie to dość czesto i nie podoba mi sie wogóle
myślę nad powolnym odstawieniem może ktoś kto juz przez to przeszedł poradzi jak działać?
 
reklama
ooooo to i ja z chęcią poczytam o sposobach bo Kuba też mnie mocno już podgryza...no i ja sama odczuwam skutki 9 miesięcy karmienia (częste zawroty głowy i ciągłe osłabienie)...Kate mialas świetny pomysł z tym wątkiem
 
o taaaak bardzo dobry :) mi się też przyda tylko troszkę później ;)

a co do podgryzania to był czas że tymi pogryzł ;) mnie kilka razy do krwi ::) ale na szczęście przeszło mu wczoraj coś się na mnie zezłościł i lekko mnie szmnął

a tak wogóle to bym baardzo chciała aby tymi sam się odstawił ;)
 
Wiecie co babeczki,dzieciaczki maja teraz taki czas-ale to przejdzie.Doran tez tak mial i wiekszosc dzieci w tym wieku tak ma ,ze podgryza mamy.Natanek tez juz pare razy tak zrobil.Ja przewaznie wkladam palec miedzy jego buze i piers i mowie NIE.Ze starszym tak doszlismy do wprawy i przestal gryzc.Mam nadzieje,ze i z mlodszym sie uda.Dzieciacki musza sie nauczyc ,ze teraz maja zabki i powinny troszke inaczej ssac,a mama to nie gryzaczek.
Ja mam zamiar karmic jeszcze dlugo.No chyba,ze fakycznie caly czas bedzie gryzl w tedy zobaczymy...
Ah ,no i wydaje mi sie,ze maly najczesiej kasa kiedy jest juz bnardzo zmeczony
Kate jesli chcesz powoli przestawac to ograniczaj liczbe karmien w ciagu dnia.Najpierw 3(rano,w poludnie,wieczorem) nastepnie 2 razy dziennie(poludnie i wieczor)....i sam wieczor.Cycusia zastp nnymi produktami.Ja wogole nie mam rzeznania w mlekach modyfikowanych wiec nic nie doradze...
 
ja chyba jednak sie skusze na odstawienie, podejrzewam że nocen karmienie zostanie na dłużej, bo jednak krzysiek w nocy nawet picia nie chce, ale w dzien chciałabymm zrezygnować no i potem za jakis czas tez w nocy,
 
Ja też zaczynam pomału odstawiać Natalie od cycusia, doszło do tego że dostaje tylko wieczorem do snu i w nocy. Poszło zadziwiająco łatwo nawet w dzień się nie domaga ale za to wieczorem bedzie cięzko bo ona po kapaniu już nic nie chce tylko cyca i jak sie obudzi to tylko czasem udaje mi sie ją oszukać herbatką.
 
ja czekam do wakacji..............no moze do wrzesnia, sama nie wiem jak sie za to wziasc..........ostatnio Kuba jakby wiecej chce "przesiadywac" przy cycuchu...ale moze to minie........
 
U nas karmienie cycem odbywa się teraz tylko w nocy, najczęściej 2 razy. Ząbków póki co nie mamy wcale więc nie ma problemów z gryzieniem. No i największy problem u mnie jest z ilością mleka, nawet po całej dobie nie karmienia prawie nic się nie zbiera :(
Smutno mi bo Julka od jakiegoś czasu sama szuka cycusia, podciąga mi bluzkę a tam pusto :(
 
fajny wątek.....coś w sam raz dla mnie ;)

czekam na porady kochane ;D


mi kiedyś kuzynka mówiła,że jak się chce dzidzię odstawić,
to najlepiej brodawki amolem posmarować,bo dziecku to nie smakuje,
tylko co zrobić z pokarmem,jak on nadal będzie przybierał ??? ??? ???
 
reklama
ooho to cos dla mnie ::) :p Gaba tez ostatnio wiecej chce przesiadywac i co tu zrobic ??? tak sobie planowalam ze do czerwca a potem szlaban i rozmawialm juz z pediatra a ta poradzila zrezygnowac z nocnego popijania i tak jak Aga juz napisala stopniowo ograniczac...taaaaaaaaa latwo sie mowi bo to moje dziewcze awanturuje sie strasznie nawet jak widzi piersi gdy wychodze spod prysznica to sie napina i trzesie........jakby byly jej wlasnoscia ::)
 
Do góry