reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odzwyczajanie od butelki ze smokiem

ja tez jestem na takim etapie że wypadałoby oduczyć małą pić z butli
ale teraz jest tak ze ona mleko chce pić tylko z butli ,z kubka nawet nie spróbuje nie i koniec i co tu zrobić ?dodam że wszystki inne napoje pije z kubeczka z dziubkiem .zasypia za to bez butelki ,chociaz jeden problem mniej ;-) no nie wiem ,narazie nie mam pomysłu jak ja do mleka z kubka przekonac
 
reklama
No placz tu raczej nie pomoze :) musisz teraz pracowac nad malym aby polubil kubeczek :). Moze sprobuj mu wmawiac ze duze dzieci pija juz z kubeczkow a nie z butelek, ze oddacie buteleczke jakiemus malemu dzidziusiow?! Nie iwem ale zycze powodzenia :)
 
ja tez jestem na takim etapie że wypadałoby oduczyć małą pić z butli
ale teraz jest tak ze ona mleko chce pić tylko z butli ,z kubka nawet nie spróbuje nie i koniec i co tu zrobić ?dodam że wszystki inne napoje pije z kubeczka z dziubkiem .zasypia za to bez butelki ,chociaz jeden problem mniej ;-) no nie wiem ,narazie nie mam pomysłu jak ja do mleka z kubka przekonac

Wiesz u mnie tez tak bylo.. ja podeszlam drastycznie, powiedzialam od dzisiaj pijemy mleczko z kubeczka, a buteleczke wyrzucamy i wyrzucilam ale jedna zostawilam w szafce wrazie czego.. .
No i mala nie miala wyjscia. Nie wiem czy to dobry sposob ale nie plakala za ta butelka wiec wydaje mi sie ze nie bylo jej zal tej butelki.
 
Witam, jestem tu nowa,ale forum obserwuję od pewnego czasu. Mam na imie kinga. Też od pewnego czasu myślę o odejściu od butleki. Moja córka Oliwka w grudniu skończy dwa latka i też pije rano i wieczorem mleczko z butli, ale nie dlatego,że nie potrafi pić z niekapka. Zastanawiam się tylko jaki ten niekapek kupić do mleka? Z twardym ustnikiem czy miękkim, z zaworkiem czy nie. Miała juz z miękkim i twardym a teraz nawet nie używamy niekapków, bo doskonale radzi sobie ze zwykłym kubeczkeim czy szklanką. Napiszcie jaki ten niekapek będzie najlepszy do mleka:-)
 
Hihi, w pewnym sensie ulzylo mi, ze nie ja jedna mam ten problem;-)
Julinka ma 20m-cy a zasypia z butelka, w dzien z rozwodnionym soczkiem a wieczorem i w nocy (o zgrozo!!!) mleko. Dodatkowo w dzien jak sie zdenerwuje, albo zmeczy to kladzie sie na kanape z butelka i popija soczek, taka funkcja terapeutyczna butelki.
Poza tym doskonale potrafi pic z najrózniejszych niekapków, i z normalnych kubków i szklanek.
Niestety, wszelkie próby uspienia jej bez butli koncza sie straszna awantura :wściekła/y: i dlatego Julka ciagle spi z nami w pokoju, bo nie mam ochoty wstawac po nocach zeby jej butle podawac. No i takie bledne kolo, a czas leci.
Wiem, ze wkoncu bede musiala zadzialac stanowczo i bedzie awantura, ale jakos nie mam narazie na to sil :baffled:
moniaa u nas to tak pokojowo sie nie rozwiaze, znam Julke i wiem, ze nie pójdzie to tak latwo.
Narazie pomyslów nie mam, a Wy??
 
a mnie to bawi. u mnie w rodzinie jest 4 chlopakow (2 braci rodzonych i 2 ciotecznych). kiedys nie bylo takiej nagonki - i oni wszyscy usypiali z butla i kaszka jeszcze na poczatku podstawowki (jeden nawet w 2 klasie). i sa panowie jak deby i zeby tez wszystkie maja :)
jola tez pije - pewnie po przylocie do nowego domku cos zadzialam ale teraz nie chce jej stresowac. po butli dostaje uspokajacza (jak usnie to go wypluwa). najbardziej martwi mnie faktze jak idzie nowy zabek to nie daje sobie myc... ale nie jest zle :)
pozdrowionka i udanego odstawiania!!
 
No cóz Basia mnie to jakos nie bawi, kiedy musze w srodku nocy podawac malej mleko, a jak w dzien sie obudzi i nie ma soku to ryk i koniec spania. A co bedzie nocami jak ja przeniesiemy do jej pokoju??
Jak dla mnie to przegiecie, chociaz i ja i moje rodzenstwo tez do podstawówki pilismy kasze z butli.
Obled :baffled:
 
Basiu80 no ja taką optymistką nie jestem, mój kochany do 7 roku butla (wiadomo po kim synek ma miłość do butelki ;-)) i potem nie dopilnowano żeby miał prosty zgryz, a teraz jakby chciał to operacyjnie za grube pieniądze by mógł, bo nawet aparat dla dorosłych w tym przypadku nic nie pomoże :-(.
 
ja szybko przeszłam na niekapka, więc ze smokiem nie było problemu, zresztą sam smoczek też odstawilismy w dwa dni. nie było protestów.
zresztą Oskar nie pił w nocy. jak przestał ssać cyca to juz nie potrzebował.
no ale z niekapkiem to juz było gorzej, tzn Oskar długo z niego pił, to oczywiście moja wina, bo jakoś nie mogłam patrzeć jak on się wiecznie zalewa. do tej pory często pije z butelki tylko teraz ma taką po kubusiu play-u.
 
reklama
Ja zrobiłam tak- najpierw kupiłam silikonowe ustniki Canpola (pasują do klasycznych butelek),a potem twardy- zielony. Dawid pije kaszkę rano- ok. 7 i po kąpieli niestety.Muszę się wreszcie zmobilizować (bo to moje lenistwo) i dawać mu przed kąpielą z miseczki.

Ja mam za to inny- gorszy problem.Nie mogę Dawida oduczyć ssania kciuka.Tzn. jestem już na dobrej drodze,bo umie bez niego zasnąć,skonstuowałam mu takie rękawiczki,które zasłaniają tylko kciuk.Ale gdy tylko mu je zdejmę,by chociaż umyć rączki,od razu pakuje go do buzi :-( Walczę już z nim od wakacji.Kiedy on wreszcie o nim zapomni :confused:
 
Do góry