reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odzwyczajanie od butelki ze smokiem

ja mam pytanko czy jest jakas granica wiekowa kiedy trzeba odstawic od butelki (nieprawidlowy zgryz, problemy z mowieniem, prochnica) moj wojtus ma dopiero 1,2 roku ale jakos ostatnio dziwnie zaczal sie przyzwyczajac do zasypiania z butelka zastanawiam sie czy moze teraz sprobowac odstawic od butelki
pozdrawiam
 
reklama
Witaj
moja Wiki ma 2lata i 5 miesięcy i jak na razie nie udało mi się jej odzwyczaić od kaszki z butelki a pije je rano , wieczorem i w nocy. Jak mi się skończyła wieczorem i jak wstała myślałam że dam jej herbatki i do rana przetrzyma no niestety nic nie pomogło tak krzyczała że chce mleko że mąż biegiem poleciał po kaszkę do sklepu , a chce kaszkę od tej pory jak wyrzuciła mosia i zauważyłam że ona zje mleko i usypa.
Magduś życzę tobie powodzenia bo mi się nie udało odzwyczaić Wiki od butelki.
Pozdrawiam
 
Moja mama jak chciała odzwyczaić od smoczka mojego brata (można to wykorzystać do smoczka przy butelce) zrobiła w nim większą dziurę i pokazała go jemu. Dziecko jak to dziecko rozerwało dziurę w smoku bardziej. Tej nocy brat chciał smoka mama mu go pokazała, że popsuty i trzeba go wyrzucić, on niewiele myśląc wziął go do ręki obejrzał i wyrzucił - to był koniec smoka.
Można też po prosu powiedzieć dziecku, że dziś ostatni raz ma butlę jutro ją wyrzucamy i tak zrobić ale uprzedzić dziecko, niech jest tego świadome.
Myślę, że lepiej tą noc, dwie przetrwać płacz dziecka, ale dziewczyny 2 - 2,5 letnie dzieci z butlą szkoda dziecka ząbków. Jeżeli nie chcecie zadbać o prawidłowy zgryz to pomyślcie o próchnicy jej ot tak nie da się wyleczyć, a dzieci z czarnymi ząbkami nie wyglądają ładnie - a takich jest coraz więcej.
Mój szwagier ma syna który przestał jeść butlę jak skończył 3,5 roku - koniec świata. Kuba ma 2 latka i od ponad roku nie wie co to butla, ani smok. Na kolację je sam parówkę, kanapeczkę albo łyżeczką kaszkę z miseczki, serek itd. Nie wyobrażam go sobie w tym wieku z butlą.
 
Do góry