reklama

Odzwyczajanie

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez mamaczarusia, 30 Czerwiec 2009.

1. mamaczarusia

mamaczarusia Fanka BB :)

Na pewno sa tu mamy dzieciaczków które odzwyczajano od spania przy piersi i zasypiania samemu w lózeczku. Nastawiam sie na to psychicznie bo w koncu po cos ma to lózeczko :baffled:i nie ukrywam ze tez chcialabym sobie w koncu gdzies wyjsc wieczorkiem.:-) Chcialabym sie zorientowac jak dlugo to moze potrwac wiec moje pytanie brzmi- jak dlugo odzwyczajalyscie swoje dzieci i w jakim wieku wtedy byly. Z góry dziekuje za wpisy:tak:

Ostatnia edycja: 4 Lipiec 2009
  2. reklama
  3. shilla72

shilla72 Fanka BB :)

no moje pierwsze dziecko nie ssalo piersi gdyz bylo wczesniaczkiem i nie mialo jeszcze odruchu ssnania ale sciagalam pokarm i karmilam butla a maly spal od malenkosci w swoim lozeczku
    za to drugiego syna karmilam do 9 miesiaca piersia i pewnie pokarmilabym dalej ale dostatawal zabki i ja myslalam ze sie moze nie najada i powolo odstawialam piers i dostawal mleko bebiko z butli no i jak tylko zasmakowal mleczka z butelki to juz pozniej cyca nie chcial trwalo to moze okolo 1 miesiaca bardzo szybko sie odzwyczail od cyca takze jesli chcesz to powolutku stopniowo wprowadzaj mleczko
    idz do pediatry i zapytaj jakie mleczko masz podawac
    a co do zasypiania to ja kladlam drugiego rowneiz po kazdym karmieniu do lozeczka wiec nie mialam wiekszych problemow z usypianiem dzieci ale mysle ze jesli bedziesz konsekwentna i stanowcza choc napewno nie obejdzie sie bez placzu to dziecko nauczy sie zasypiac samo a im szybciej zaczniesz dzialac tym mniejsze bedziesz miec problemy bo im dluzej bedziesz zwlekac ty gorzej dla wszytskich trzymam kciuki pozdrawiam

Ostatnia edycja: 1 Lipiec 2009

Poleć forum