reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odzysk, renowacja? - co z tym zrobić?

Lilijanna

Fanka BB :)
Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Dziewczyny, mam w domu kilka gratów, nie chcąc zaśmiecać nam wątku głównego, proszę o pomoc.

Jak wiecie czeka mnie wielkie odgracanie piętra, a tam wiele rzeczy, które może mogą się przydać, które może można w jakiś sposób odnowić, a ja nie zawsze wiem w jaki sposób, jakoś tak z plastyką nie do końca mi było po drodze. Mój cel - zmienić to, wykorzystać co się da, nadać temu nowy wizerunek, albo jak nie ma ratunku to wywalić, oddać, spalić. :-p

Na pierwszy rzut mam stół i krzesła ogrodowe. Te zwykłe plastikowe, co to w barach są. Póki co budżet nie pozwala na lepsze atrakcje i albo to jakoś doprowadzę do stanu używalności albo wysiudam i będę kombinować do lata dalej.

Kolor: białe :laugh2::laugh2::laugh2: Tzn. białe to one kiedyś były, teraz są szare, brudne i ten brud jest tak wżarty, że CIF nie daje rady.

Pytanie: można to jakoś ładnie pomalować? Jak tak to czym? Obszyć tak żeby nie było widać co się kryje pod spodem? Inne pomysły?

Stelaże od krzesełek turystycznych i leżaków?
Tak sobie pomyślałam wymierzyć, kupić ładny kolorowy materiał, będą krzesełka i leżaki do ogrodu, na wyjazd na ryby, nad morze. Ma to sens?

Więcej będę wiedzieć w weekend po jakimś tam sprzątaniu mniej lub bardziej ogólnym.

A jak już wspomnę ile tam jest książek po teściowej, o roślinach, o papieżu, o religii, o szydełkowaniu, dzieje Opalenicy i okolice itp. to mnie krew zalewa. Ja nie z tych co książki wywalają, ale książki religijne jakoś do mnie nie przemawiają, tak samo jak o dziejach Opalenicy. Może warto mieć z jedną, dwie, ale tam są całe stosy. :confused2: Plan taki upchnąć SzPSz jesli będzie chciała, ale to muszę się odpowiednio nastawić, bo znowu usłyszę, że wywalam rzeczy po teściówce. Może oddać do miejskiej biblioteki, oddać osobom starszym co to lubią takie coś, nie wiem. W każdym razie widok tych piętrzących się stosów mnie ździebko denerwuje. :sorry:

reklama

just79

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Książki - skoro Cię cały tydzień nie ma, to nic tylko A. musi się umówić, któregoś wieczoru w tygodniu z SzPSz i niech ona sobie bierze co chce z tych książek, których chcecie się pozbyć. Chyba lepiej by było, żeby On to załatwił skoro to Jego Rodziców książki (bo z sentymentów na pewno będą przynajmniej uczucia albo i teksty o wyrzucaniu dobytku Rodziców).
A to zostanie to może faktycznie biblioteka, jakiś dom pomocy społecznej?
Czasem są ogłoszenia - skupujemy książki.

Pati.b

Rozwiązania
0
lili ksiazki na pewno jakas czytelnia przyjmnie jesli ich nie chcesz, lub poszukaj antykwariatu, albo jakis skup ksiazek uzywanych, u nas takie sa, i biora wszystko a co jakis czas przychodzi sie z umowa czy cos sie sprzedalo a jesli tak to jakies tam grosze za to dostajesz. a krzesła hmmm ja bym wywaliła :-p i kupila nowe :-p no ale to juz twoja inwencja tworcza

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Krzesła i stół są gotowe do wyrzutki :-p

Książki zwaliłam na kilka kupek, póki co poszły te techniczne np. ze studiów A. W tym tygodniu ma to przebrać i zrobić z tego kupki, 1) do wywalenia, tj. na makulaturę 2) do zatrzymania 3) do sprzedania.

W ten weekend polecą następne.

Póki co odgracanie trwa, w zeszły weekend wywaliłam z Adą 3 duże worki śmieci. :-p

just79

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Lili, super że zapał do odgracania nie minął :-)

Ja zbieram chęci do tego ale ciężko mi idzie ;-)

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Właśnie poszła lista mailem do A. z zadaniami bojowymi :-) :-p

Kosze wiklinowe - różne kształty wiszące i stojące, zazwyczaj w nie sadzę kwiatki, ale może jakieś inne pomysły do głowy Wam przychodzą?

Pati.b

Rozwiązania
0
jejku lili a moglabys tak mojemu tesciowi troche tego zapału przekazac telepatycznie... u nas mamy garaz duzy fajny.... stoja w nim stare okna, stare opony, stare dywany motor i gdzies przygnieciony moj NOWY rower.... az sie boje w jakim on jest stanie ale co zrobic jak narazie musi polezec do przyszlego lata bo ja z brzuchem na rower nie mam zamiaru wsiadac... jeszcze bym spadła :baffled: a samochody oczywiscie stoja na dworze.... a mamy trzy jedno ma szwagier jedno tescie i jedno my.... no wkurzyc sie mozna taki bajzel ze az wstyd

K

kaira24

Gość
Lili właśnie chciałam napisać ale już chyba nieważne krzesła plastik trzeba zmatowić papierem ściernym i pomalowac najlepiej podciśnieniem np kompresor lub pistoletem- mam taki w domu do malowania ścian i nie tylko mocno pyli wyglądają jak nówki.Ksiązki antykwariat lub piecyk.

Lilijanna

Miasto
wlkp
Rozwiązania
0
Kaira - dzięki, ale póki co zamówiliśmy deski w stolarni i powstaną długie ławki :tak: A plastiki won. ;-)

reklama
Rozwiązania
0
Rozumiem Lilijanko, że się do niczego nie nadają :).

Ja bym je obejrzała dokładnie, bo jeżeli krzesła i
leżaki ogrodowe są w dobrym stanie i mogą posłużyć jeszcze kilka lat, to warto je odnowić.

Ostatnia edycja:
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
taka j. Jak to jest naprawdę z tym koronawirusem? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 4
S Gdybym tylko wiedziała o tym wcześniej... Potrzebuję porady 12
mimi19 Czy któraś z Was zamierza rodzić w tym Szpitalu Bielańskim w W-wie w najbliższych tygodniach ? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 0
aniaslu 365 dni, czyli naprawdę o tym marzą kobiety? Pytanie tygodnia 22
S Pomocy. O co chodzi z tym testem ciążowym? Potrzebuję porady 6
K Pękające naczynka, siniaczki pod skórne w ciąży jak z tym walczyć? Potrzebuję porady 0
D Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna? Potrzebuję porady 26
vieblonde Kiedy ojciec dziecka nie interesuje się jego życiem. Jak sobie z tym radzicie? Pytanie tygodnia 20
A Jaka jest Waszą opinia w tym temacie? Potrzebuję porady 15
A Zbyt dobre samopoczucie i panika z tym związana... Potrzebuję porady 12
R Co z tym snem ?? Potrzebuję porady 26
Wanilia89 Co z tym mlekiem? Potrzebuję porady 5
F Zerknijcie na zdjęcie, czy w tym miesiącu sie uda ? Potrzebuję porady 7
TakaSobieJa1987 Co z tym językiem? Potrzebuję porady 5
malinowa_mamba Co wy widzicie na tym usg ?:) Potrzebuję porady 7
J W sumie to nie do końca wiem co zrobić z tym fartem... Potrzebuję porady 10
A Czy mam isc z tym do lekarza Potrzebuję porady 2
martynka999 Co o tym sadzicie? Potrzebuję porady 3
M Dziewczyny co o tym myślicie? Potrzebuję porady 34
R Co o tym myślicie? Potrzebuję porady 12
M Hej dziewczyny. Co myślicie o tym teście? Potrzebuję porady 10
E Czy sa szanse w tym cyklu? Staramy się 1
W Czy na tym teście coś widać? Staramy się 11
MasterKa Co Wy o tym myślicie? Staramy się 19
O co o tym myśleć Potrzebuję porady 34
W czy na tym teście coś widać? Potrzebuję porady 43
mamunia86 Entitis – opinie o tym probiotyku Potrzebuję porady 9
S co robicie z tym dziewczyny? Wrześniowe mamy 2018 18
aqatam Strata dziecka w 3 trymestrze - jak się z tym pogodzić? Poronienia 9
Bobo25 Badania prenatalne. Co o tym myślicie ? Potrzebuję porady 13
N Listerioza - czy ktoś o tym slyszal Staramy się 4
A co o tym myślicie ? Potrzebuję porady 18
malena100 PCOS - jak Wy sobie z tym radzicie/poradziłyście Staramy się 1708
E Co z tym wiekiem ciąży? Potrzebuję porady 18
willou Praca- co o tym myślicie? Potrzebuję porady 21
M Zaciskanie piątek. Jak to z tym jest? Rozwój i zabawy 5
martini111 Stały rytm dnia niemowlecia (u mnie 2 m-c) - istnieje? jak z tym u Was? Spanie 1
martini111 Stały rytm dnia niemowlecia (u mnie 2 m-c) - istnieje? jak z tym u Was? Rozwój i zabawy 2
K Co o tym myśleć ? Ciąża, poród, połóg 5
jagoda1331 Co o tym sądzicie? Staramy się 27
Z Boje sie i mam pytanie w związku z tym Przyszłe mamy 15
K Co z tym katarem Potrzebuję porady 1
aniaslu W tym roku Świąt nie będzie Pytanie tygodnia 25
ulenka7883 SZKOŁA RODZENIA-czyli wszystko co nam pomoże w tym wyjątkowym dniu:) Dzieci urodzone w grudniu 2014 50
M Becikowe z plusem - czy ktoś słyszał o tym pomyśle? Dzieci urodzone w grudniu 2014 18
W Ojciec z dziadkiem chcą kontaktów w tym samym czasie. Porady prawnika 0
W Ojciec z dziadkiem chcą kontaktów w tym samym czasie. Potrzebuję porady 2
Serduszko1 Zbyt szybki wzrost u 4-latka i konsekwencje z tym związane :( Przedszkolaki 7
S "Autyzm-porozmawiajmy o tym"- II edycja bezpłatnych warsztatów w CTA SOTIS Ogłoszenia tylko tutaj 0
E Problemy-a ja wiecznie z tym przedszkolem....;-/ Przedszkolaki 7