reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odzyskujemy dawną sylwetkę:)

Też pamiętam ten etap w którym walczyłam o sylwetkę sprzed ciąży. Jest to bardzo ciężka sprawa w wbrew pozorom należy działać kompleksowo, a nie tylko ćwiczyć. Ja zastosowałam dietę, ćwiczenia z Chodakowską, i balsam ujędrniający z Efektima Pharmacare. Wszystko się uzupełniało, balsam też naprawdę pomógł mi ujędrnić znacznie skóre!
 
reklama
To ja dorzucę tu jeszcze ćwiczenia po ciąży z e-mama.tv, które pomogły mi wrócić do dawnej sylwetki, nie wycieńczając mnie i biorąc pod uwagę fakt, że dopiero urodziłam. Świetna, przemiła i przede wszystkich profesjonalna trenerka fitness i fizjoterapeutka potrafi zachęcić do ruchu, a same treningi są bardzo przyjemną formą spędzania czasu i dbania o kondycję.
 
Wieczorami jak łapie mnie głód staram się jeść warzywa i pić sporo wody. Pomaga. CHodzi o to, by po 18 nie jeść i zachować 12 godzinną przerwę w jedzeniu ( oczywiście łacznie ze snem). Na mnie to działa. Chodzę spać około 21.
 
Znam ten ból- mi też ciężko było dojść do siebie po porodzie. I ten brzuch strasznie mi przeszkadzał. Jednak wszytsko unormowało się po ok 3 tygodniach :) Brzuch potem mialam bardzo ładny :) Może dlatego że całą ciąże regularnie smarowałam go balsamem ujędrniającym z efektimy pharmacare. Skóra była bardzo wzmocniona i mila w dotyku
 
W ogóle nie wierzę w suplementy na odchudzanie, uważam, że lepszym sposobem na zrzucenie kilogramów jest stosowanie zróżnicowanej diety oraz ćwiczenia.
 
Oj ciężko ciężko zachować dawną sylwetkę trzeba czasu.Ja dostawałam zaparć jak chciałam się odchudzać,aptekarka poleciła mi Dicopeg i przy okazji dziecku kupiłam Dicopeg Junior.
 
Bardzo fajny pomysł! Wsparcie innych mam z tym samym problemem może dużo dać. :) Ja pół roku po porodzie mam jeszcze 10 kg do zrzucenia i już nie mam siły z tym walczyć! Myślałam, że to samo zejdzie, ale niestety... Planuję nawet zapisać się na specjalne wczasy odchudzające dla młodych matek: Link do: Fit tydzień nad morzem dla aktywnych mam 18.09 - 24.09.2016 - . Liczę na to, że na takim wyjeździe uda mi się znaleźć motywację i walczyć dalej. Wiadomo, w domu z dzieckiem nie jest łatwo schudnąć. Nie mam czasu na gotowanie, a że nie karmię piersią, jem co popadnie. Oby ten wyjazd nauczył mnie żyć fit!
chetnie sie dolacze ;)
 
Moja przyjaciółka też sporo przytyła ok 20 kg. Jeszcze nie wróciła do formy ale juz koło 10 poszło i różnica jest kolosalna. Postawiła na regularne jedzenie i wysiłek fizyczny w każdej możliwej sytuacji ( oczywiście bez przesady musimy mieć siłe na nasze maluchy :) np rower zamiast auta. basen itp. Najważniejsza jest konsekwencja w działaniu. Poniżej można znaleźć trochę motywacji i podpowiedzi jak się do tego zabrać.
Pozdrawiam,
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Link do: Sekrety prawdziwej „diety cud”
 
Ja po urodzeniu dziecka dużo chodziłam z wózeczkiem i korzystałam z tych produktów Link do: NaturLife » NaturLife i moje proporcje ciała wróciły do wymarzonej normy. Także głównie ruch ale wsparcie specjalistów i odpowiednie produkty też mogą z pewnością pomóc.
 
reklama
Odchudzanie po ciąży jest bardzo ciężkie, sama coś o tym wiem. Człowiek się chwyta każdej możliwej metody licząc na jakieś cuda na kiju. Ode mnie polecam rozsądek. Czasem tego najbardziej nam brakuje, a zdrowa dieta w sumie nie jest taka straszna do utrzymania. Na początku zmniejszamy porcje, więcej warzyw, mniej węglowodanów, więcej wody, mniej soli.
 
Do góry