reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie naszych dzieci

skoro o jedzeniu mowa to powiedzcie mi jak przyrzadzacie rybe dziecia i sobie, bo ja musze sie wziasc od maja za diete mojego dziecka porzadnie jak byla u opiekunki nie mialam czasu nie zwracaam uwagi jak i kiedy je
ja biale mieso ryby gotuje w jarzynach (marchew, pietruszka, seler)i poaje z ziemniakami ot cala filozowia ale chcilabym sprobowac czegos innego by urozmaicic...jak robicie np lososia?
Losos jest tak wykwitna ryba ze jemu potrzeba tylko grilla, i finito. A i tasurowy jest wyborny:tatar! Nawet w restauracjach tak podaja plus sosy ( holenderski, koperkowy it). A inna rybke przyrzadzam albo gotujac na parze albo w zapiekance ( z jogurtem/smietana plus ziemnaiaczki/makaron/warzywa plus ewent starty ser). Od wielkiego dzwonu smaze na masle. No i czasem robie pulety (kotlety mielone)z rybki mielonej.
 
reklama
Hruda powiedz mi jeszcze bo ty tu jestes ekspertem w sprawach zdrowego odzywiania :-)
czy tymi kielkami moge np zupe tez posypac, bo ja nie bardzo wiem jak je podawac, a zupy jemy czesto
a i moglabys jakis dokladniejszy choc eden przepis na ta zapiekanke z ryby podac...plissss...
 
Hruda powiedz mi jeszcze bo ty tu jestes ekspertem w sprawach zdrowego odzywiania :-)
czy tymi kielkami moge np zupe tez posypac, bo ja nie bardzo wiem jak je podawac, a zupy jemy czesto
a i moglabys jakis dokladniejszy choc eden przepis na ta zapiekanke z ryby podac...plissss...
Inspiracje ostatnio biore stad Winiary - Przepisy kulinarne, Ryby i owoce morza z tym ze nie dodaje pomyslow tylko sama robie mieszanine sosowa ( jogurtm przyprawy itp) Ale sa proste i smaczne.

A kielek nie dodawalam do zup...ale wiem ze jest mieszanina do smazenia wiec chyba podgotowac tez warto. Mozna i posypac zupke ale wczesniej pokroic na drobniejsze kawalki.
 
w takim razie i ja cos z ta ryba wymysle tylko sos zrobie ze smietany bo jak raz zrobilam z jogurtu do brokulow to wzystkow smieciach wyladowalo, jakies kwasne i w ogole nie wiem moze ja ten sos jakos zle zrobilam
 
A ja mam pytanko. Jaki groszek najlepiej małej podawać? Ona bardzo lubi warzywa, szczególnie zielone jej go gustu przypadły. Mam jednak problem z groszkiem, ten w mrożonkach często jest twardawy, czy dawać jej taki z puszek? Czy może ze słoików bo są takie w zalewach razem z marchewką lub kukurydzą. Nie wiem co bardziej zdrowe i mniej zawiera chemii. Doradźcie coś!:tak:
 
A ja mam pytanko. Jaki groszek najlepiej małej podawać? Ona bardzo lubi warzywa, szczególnie zielone jej go gustu przypadły. Mam jednak problem z groszkiem, ten w mrożonkach często jest twardawy, czy dawać jej taki z puszek? Czy może ze słoików bo są takie w zalewach razem z marchewką lub kukurydzą. Nie wiem co bardziej zdrowe i mniej zawiera chemii. Doradźcie coś!:tak:
Adaś też uwielbia groszek, ja gotuję mrożony albo taki ze słoika ( mam własnej roboty):tak:
 
A jak u Wa z jedzeniem surówek do obiadu?????
bo Oliwka zaczyna wreszcie powoli jeść surówki.Zjada z chęcią mizerię,marchewkę ugotowaną i buraczki :tak::tak::tak::tak::tak: i to na tyle jeśli chodzi o surówki :-)

a jak wypróżniają sie Wasze dzieci.Bo Oliwka od kiedy je juz prawie wszystko,próbuje itd to jakoś trudniej jej zrobić kupę.Ostatnio to robi co drugi dzień.
 
reklama
Może się wydać dziwne ale odkąd Anetka je wszystko to co my zaczęła regularnie się wypróżniać :D
a właśnie ostatnio przypomniałam sobie, ze jeszcze jak Mała jadła samo mleczko kupiłam taką książkę Cecylka Knedelek...... nie pamiętam dokładnego tytułu a nie mogę teraz sprawdzić bo pożyczyłam koleżance. W każdym razie zaczęłam szaleć z przepisami z tej książki. Jak ją odzyskam to może zamieszczę tu kilka sprawdzonych przepisów. Ja jestem zadowolona a i Anetka chyba też bo je aż miło patrzeć :)
 
Do góry