reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie w ciąży i w trakcie karmienia piersią

Miałam na myśłi nawet juz takie 6 miesięczne, np. w sytuacji kiedy wychodze sobie gdzieś na 3-4 godziny, a mała zostaje z tatusiem i jak głodna to on ją karmi zupką ( powiedzmy że sobie daje radę;-):-D ) no a jak chce jej się pić, to co wtedy. No właśnie myślałam o wodzie , ewentualnie jakiejś herbatce....tylko czy moje dziecię się "chyci " wody:confused::-)

Edit: kurczę myślałam, że skoro to moje trzecie dziecko to jakoś bardziej będę wszystko wiedzieć, a tymczasem mam sto pytań do....no ale fakt, kiedy to było jak moje wielkoludy takie małe były..nic nie pamiętam, nic:szok:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Majuska jeśli chodzi o picie na dany moment to butelka i herbatka, ewnetualniejak juz pije to soczki, woda jak nabardziej na lato
 
Majuska, a ja polecam właśnie wodę i podawanie albo łyżeczką albo doidy cup, uważam, że 6 miesięcznemu dziecku nie warto wprowadzać butelki
 
Majuśka chciałam napisać podobne rady jak pepsi...właśnie ona polecała ten kubeczek, albo łyżeczką podać picie...jeśli Twój chłop da radę;))) A jeśli teraz czasami podajesz coś z butli i mała ja zna to "od wielkiego dzwonu" możesz dać butlą.Warto przyzwyczaić dziecko do wody, a jak nie to jakiś soczek rozcieńczony wodą lub herbatka jakaś.
 
W 100% zgadzam się z Anną. Starsze dzieci zwykle niechętnie piją wodę jeśli nie są nauczone od maluszka, a woda do picia jest najzdrowsza.
 
Majuska Ja sie zgadzam z dziewczynami ze najlepiej podac wode a jak nie chce pic to jakis soczek rozcienczony bez cukru albo herbatke ale po 6 miesiacu warto juz uczyc maluszka z kubeczka nie kapka a nie z butli,butla i soczki albo herbatki maja zly wplyw na zeby w przyszlosci,wczoraj wlasnie mi duzo opowiadala o tym doradca zywieniowy :tak:
Ja teraz np tre jablko i zbieram soczek z tego i podaje synkowi go ale lyzeczka a nie butla :tak:
 
reklama
Mój starszy syn od małego lubił pić wodę ale młodszy już nie. Pije soki 100% , lubi sok pomidorowy tarczyna, lubi też soki wielowarzywne.
 
Do góry