reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie w ciąży i w trakcie karmienia piersią

onanana - po wczorajszej konsultacji pediatrycznej, pani doktor postanowiła, że za 3 tygodnie będziemy jeść pierwszą zupę :tak:, a za 4 tygodnie (jeśli ziemniak z marchewką się przyjmie) dodamy gluten w postaci kaszy manny.
 
reklama
Dziewczyny, moja znajoma ma 4 miesięcznego Leonka, i On też dostaje już kaszkę manną - a też jest tylko na cycku, więc już sama nie wiem jak jest z wprowadzaniem pokarmów. Bo gdzieś czytałam , że dzieci karmione sztucznie od 4 m-ca, a naturalnie od 6 m-ca, jak jest naprawdę?
 
Z naszej wagi łazienkowej wynika, że Arti waży 6300 g! :szok: Zobaczymy jak się to sprawdzi w przychodni przed szczepieniami, wychodzi na to, że znów przybiera po kg w 3 tyg.
Agutek, mój Artur też często woła cyca, co 1,5-2 h, najdłuższa przerwa jaką zrobił to 4 h.
Ciekawa jestem dlaczego tak wcześnie wprowadzacie inne pokarmy?
 
Gola, w przypadku dzieci na piersi według WHO od 6 miesiąca najlepiej, ale niektórzy pediatrzy zalecają wcześniej. Je będę rozszerzać od 6 miesiąca, bo do wtedy mleko matki zaspokaja wszystkie potrzeby dziecka. Poza tym nie widzę potrzeby podawania maluszkowi małowartościowej kaszki manny. Co innego jeśli maluch słabo przybiera na piersi.
 
agutek, a dlaczego tak wcześnie?

Nasza pediatra to ordynator szpitala klinicznego ufam jej w 200 %. Lekarz zadecydował o wprowadzeniu zupki dlatego, że: syn podwoił już swoją wagę urodzeniową i zaczyna kąsać (gotowość do jedzenia z łyżeczki), za trzy tygodnie będzie miał 4,5 miesiąca i z naszego doświadczenia z pracą z dziećmi wiemy, że jak dzieciaki są do 6 miesiąca na samym cycu to potem ciężko je przekonać, że mogą jest coś innego. A kaszka nie jest mało wartościowa, podaje się ją ponieważ zawiera gluten, a nowy kalendarz żywienia zaleca wprowadzić go do diety dziecka wcześniej, żeby potem nie było problemu z nietolerancją glutenu. Tej kaszki do pierwszych zupek wprowadza się niej niż 1/3 małej łyżeczki.
 
pepsi, agutek ​na szczepieniu zapytam naszej pediatry, ale skoro maly Leonek jest na cycu i od 4 micha zaczal jesc kaszke manna, to mysle , ze jesli nie bedzie przeciwskazan to tez sprobuje
 
To prawda, że kaszka manna zawiera gluten, ale poza tym nie ma zbyt dużo wartości, jest zapychaczem. Ja jednak poczekam z rozszerzaniem diety do 6 miesiąca. Na szczęście moje zaprzyjaźnione panie pediatry są za czekaniem, a ja im w pełni ufam. Tu jak ze szczepieniem każdy musi podjąć własną decyzję.
 
Dziewczyny powiem wam ze za granica normy zywieniowe sa jeszcze inne. Tam dzieciom sie wszystko wczesniej wprowadza niz zalecaja w Pl, a na mleko krowie przechodza juz okolo roku zycia, a nie jak w Pl czeka sie do 3 roku zycia dziecka... No i dzieci jakos życja i u nas i za granica i zdrowo sie chowaja :-)

Mysle ze jesli dziecko nie objawia alergii to warto po malu a wczesniej cos wprowadzic....



Tak czy inaczej standardem jest wprowadzac nowe pokarmy od 4 msc w przypadku dzieci karmionych MM i od 6 msc w przypadku karmienia piersia, a od 5 msc podawac odrobine glutenu, aby sparwdzac jak dziecko na niego reaguje.


A teraz cos z mojego doswiadczenia - karmiac starszego syna trzymalam sie sztywno podrecznikow i wprowadzalam mu potrawy tak jak zalecaja odgornie i... juz nigdy wiecej tego nie zrobie. Bo wprowadzilo to takie zamieszanie w nasze zywienie, że teraz Maciek nie chce jesc tego co mu daje.
Papkowe pokarmy byly dla niego nie smaczne i stad wziol sie problem ze roczne dziecko odmawialo mi jedzenia.
Dlatego teraz moj plan jest taki ze.... od 4 msc wprowadzac sok z jablek, potem jablko i marchewke, potem ok 5msc zupke jarzynowa i kaszki i gluten.... A jak sie pokarza pierwsze zabki albo ok 8-10msc zycia podawac dziecku coraz bardziej treściwe i mniej papkowe pokarmy.
 
reklama
Do góry