reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie w ciąży i w trakcie karmienia piersią

Anna, tylko nimfi nie karmi piersią albo nie karmi tylko piersią (nie pamiętam dokładnie) a wtedy dietę rozszerza się od 4 miesiąca, więc to troszkę inna sytuacja.
 
reklama
pepsi napisałam trochę w skrócie bo czasu mało bylo.Chodziło mi o to że od4 jak MM a od 6 jak cycem.Po prostu też myślę że do 6 pokarm matki wystarczy.

Ja karmię mieszanie, więcej mojego mleka mniej modyfikowanego-2 razy na dobę daje. Zobaczę jak się sprawy będą toczyć dalej ale myślę że od 4-4,5 miesiąca zacznę wprowadzać nowości.

Napewno nie zaszkodzi jak się wprowadzi wcześniej jakieś produkty, moja koleżanka karmiąca tylko piersią wprowadza od 4 miesiąca.
 
ja też mam zamiar rozpocząć karmienie czymś więcej niż mm po 4mc :) ALeks już teraz ślini się na widok parówki:laugh2: Dlatego postanowiłam, że 1 dzień po ukończeniu 4miesięcy Aleks dostanie marchewuni z jabusiem, albo czegoś w ten deseń, nie dużo, łyżeczkę, może dwie, ale dostanie :) Zwłaszcza, że już pięknie je z łyżeczki :) ( a raczej pije mleczko z espumisanem ;-))
 
Dziewczyny ale tu chodzi o wprowadzanie nowych pokarmów w czwartym miesiącu (czyli po ukończeniu trzeciego) czy po ukończeniu 4 miesiąca (czyli w piątym zaczynającym się)?
 
Ja rozumie że po 4 miesiącu Martynka tydzień temu dostała od Bobo vity deserek,kaszkę i herbatkę z ankiety ze szpitala..i tam na słoiczku napisane że po 4miesiącu..29lutego na szczepienie idziemy mała akurat skończy 4 miesiące zobaczymy co pediatra powie:-)
 
po ukończeniu pełnych 4 miechów :)

muszę się pochwalić, mój młody jedzie bez espumisanu i delicolu cały dzień i właśnie zjadł 200 ml !!!!!! :szok:
Aż nie dowierzałam jak go karmiłam ;)
 
Ostatnia edycja:
Z moich obserwacji lekarzy w PL uważam że to czy ktoś jest ordynatorem nie ma zupełnie wpływu na jego wiedzę...
W PL w bardzo dużej ilości przypadków ordynatorem zostaje się poprzez znajomości

Pewnie tak się czasem zdarza, ale ja mam 6 letnie doświadczenie z panią doktor bo mam jeszcze starszego syna. W ciągu tych 6 lat miał podany 2 razy antybiotyk, raz przy zapaleniu oskrzeli i raz przy anginie, a nasza kariera przedszkolna różnie się układała :) Mam więc podstawy do zaufania.
 
reklama
Agutku to super, że masz takiego zaufanego pediatrę!! ja chodzę do pani doktor, której praktycznie nie znam ale póki co robi na mnie dobre wrażenie.
Ja nie wiem jak będzie u nas z wprowadzaniem nowych posiłków. Ja wracam w maju do pracy. Chciałabym nadal karmić piersią ale nie wiem czy będzie to realne:-( Pracować będę od 8 do 15 (godzinę krócej ze względu na karmienie). Wg tego jak Maja pije teraz musiałabym w pracy 2 razy ściągać pokarm, nie wiem czy laktacja nadal będzie sie tak ładnie kręcić jak teraz jeśli będę tak odciągać... Chciałabym wprowadzać Mai nowe posiłki jeszcze na moim macierzyńskim, tak żeby zobaczyć ile mojego mleczka będzie później potrzebować, bo jestem w tym temacie zielona.. Poza tym Maja jest bardzo duża i nie wiem czy to moje mleko będzie jej jeszcze długo wystarczać...
 
Do góry