reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie w ciąży

reklama
A co jeśli chodzi o inne rzeczy które wymieniłam?
Paluszki, popcorn, chipsy - mówi się że od za dużej ilości soli się woda w organizmie zatrzymuje i puchniesz ale nie ma to szkodliwego, negatywnego wpływu na dziecko. Napoje gazowe również nie. Ba, niektórym kobietom cola pomaga na mdłości. Wszystko z umiarem bo możesz łatwo kilogramy nabrać.
Wszystko co wymieniłaś jadłam w ciąży normalnie, czasem na kilogramy jak np. chipsy, nawet zupki chińskie się przewijały kilka razy w tygodniu. Jedynie co może ci być to zgaga ewentualnie i tyle. Nie zamartwiaj się, jedz na co masz ochotę. ;) Dołóż sobie tylko do diety trochę ryb, mięsa, więcej warzyw i owoców.
 
Ja jesli chodzi o te chipsy i pizze bardziej niz o dziecko martwilabym sie o siebie. Tluszczyk nie ma litosci [emoji4].
A w ciazy ciezko o umiar bo dochodzi ten wieczny apetyt [emoji26]...
 
a co zrobić, jak kompletnie nie mam chęci na jedzenie. Co zjadacie, aby było, i aby przetrwać. Nie mam już siły, wszystko jest fuj.
Mi wchodziły tylko kanapki z pomidorami i szczypiorkiem jakoś szczypiorek nadawał mi apetytu na jedzenie ale u każdego może być inaczej, suszone śliwki, migdały, płatki corn flakes z mlekiem lub na sucho i owoce i warzywa tak naprawdę to warzywa są najważniejsze i woda Np mięsa w ogóle nie dałam rady jeść i nie jadłam a już od 12 tygodnia apetyt wrócił na wszystko z wyjątkiem kurczaka ale tak wszystko już dam rady zjeść... Męczące to wiem coś o tym ale próbuj znajdziesz coś Co Ci będzie smakować:-)
 
już jest troszkę lepiej, ale odrzuca mnie od rosołu, słodyczy, smakuje mi szpinak, jajka i jaglanka i taka papa wchodzi
 
już jest troszkę lepiej, ale odrzuca mnie od rosołu, słodyczy, smakuje mi szpinak, jajka i jaglanka i taka papa wchodzi
O to super same dobre rzeczy Ci smakują źródło żelaza, białka i jaglanka można się nasycić to nie ma co narzekać :-) ja szpinak tak jem troszkę na siłę nie smakuje mi ale przez gardło przechodzi to zazdroszczę bo to świetne źródło żelaza :-)
 
reklama
Ja wcinałam wszystkie kasze, jaglaną , bulgur. gryczaną, kuskus, jajka , pomidory , seler naciowy, buraki pieczone, owoce niemal wszystkie :) Z supelementów jedynie mama dha premium tam już jest kw. foliowy, dha, jod i witD, więcej żadnych witamin nie przyjmowałam.
 
Do góry