reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie w ciąży

Dołączył(a)
2 Marzec 2017
Postów
2
Kochane, spodziewam się pierwszego dziecka. Mam mnóstwo obaw. Pewnie jak każda z Was słucham wielu opinii stosuje się do zaleceń lekarza jednak boje się o poziom witamin w moim ogranizmie. Zawsze mialam z tym problem. Kilka razy przechodziłam nawroty anemii. Czytalam wiele opinii o suplemencie diety Pregna 250 DHA? Macie jakieś doświadczenia apropo tego? Możecie mi cos poradzić?
 
reklama
Kochane, spodziewam się pierwszego dziecka. Mam mnóstwo obaw. Pewnie jak każda z Was słucham wielu opinii stosuje się do zaleceń lekarza jednak boje się o poziom witamin w moim ogranizmie. Zawsze mialam z tym problem. Kilka razy przechodziłam nawroty anemii. Czytalam wiele opinii o suplemencie diety Pregna 250 DHA? Macie jakieś doświadczenia apropo tego? Możecie mi cos poradzić?
po morfologii wyjdzie Ci czy masz anemię czy nie.. ja przed ciaza nie mialam problemu a w trakcie hemoglobina mi bardzo poleciala i suplementuje niestety zelazo... i b12.
tak to bralam przez dwa trymestry folian (kwas foliowy) firmy solgar, magnez olimp chela mag b6 (ale to przez skurcze)
i omega 3 gold tez Olimpu..
ale chyba musisz ze swoim ginekologiem to dogadać ;)
 
Ja pomimo dobrych wyników z krwi biorę zestaw witamin. W pierwszym trymestrze brałam prenatal uno,teraz biorę w drugim trymestrze prenatal duo (tez z tym DHA). Nie sądzę żeby to szkodzilo,nie odzywiam się jakoś super zdrowo,jem normalnie i czasami też niezdrowo ;-) jakaś pizza czy hamburger wiec myślę że ten zestaw witamin balansuje to wszystko.

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ja podczas karmienia mam zamiar brac Olimp gold vit mama. w czasie ciazy tez mozna brac ;)
 
Od początku ciąży się suplementuje, biorę vita miner prenatal, pomimo że od początku ciąży mam super wyniki. Uważam, że to na pewno nie zaszkodzi. Też nie odzywam się super zdrowo.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
Kochane, spodziewam się pierwszego dziecka. Mam mnóstwo obaw. Pewnie jak każda z Was słucham wielu opinii stosuje się do zaleceń lekarza jednak boje się o poziom witamin w moim ogranizmie. Zawsze mialam z tym problem. Kilka razy przechodziłam nawroty anemii. Czytalam wiele opinii o suplemencie diety Pregna 250 DHA? Macie jakieś doświadczenia apropo tego? Możecie mi cos poradzić?
Czuję reklamę szeptaną ...inna sprawa, że witaminy możesz dobrać z lekarzem lub sama. Na anemię są leki na receptę, suplementacja żelaza, ale nic bez opinii lekarza prowadzącego.
 
Kochane, spodziewam się pierwszego dziecka. Mam mnóstwo obaw. Pewnie jak każda z Was słucham wielu opinii stosuje się do zaleceń lekarza jednak boje się o poziom witamin w moim ogranizmie. Zawsze mialam z tym problem. Kilka razy przechodziłam nawroty anemii. Czytalam wiele opinii o suplemencie diety Pregna 250 DHA? Macie jakieś doświadczenia apropo tego? Możecie mi cos poradzić?
Polecam Pregna Plus-jest to zestaw niezbędnych, tylko wybranych, kilku witamin i minerałów niezbędnych w okresie ciąży, oprócz tego polecam dietę bogatą w produkty zawierające żelazo-pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz naturalną żywność działającą krwiotwórczo. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i zawierać ciekawe przepisy oraz być wyliczona zgodnie z normami na niezbędne witaminy, minerały w poszczególnych trymestrach ciąży. Zapraszam do kontaktu, jestem dietetykiem od 15 lat pracującym zawodowo, także z kobietami w ciąży, mam duże doświadczenie w pracy w szpitalu oraz poradniach, jestem autorką poradnika o żywieniu kobiet w ciąży IMIDZ. Mój adres dorotaswiat@poczta.onet.pl, zapraszam do kontaktu. Jeśli chodzi o Pregna 250DHA poleca się od II trymestru ciąży są to kwasy DHA wpływające na lepszą pracę mózgu dziecka oraz rozwój wzroku, zaleca się przyjmować aż do końca okresu karmienia piersią.
 
reklama
Ja nie miałam siły ani czasu na gotowanie sobie jakichś szczególnych dań w ciąży. Dlatego zdecydowałam się na dietę pudełkową, którą dowożono do mnie codziennie. Samo zdrowie, dania były przygotowywane specjalnie pod moje zapotrzebowanie w ciąży. Dzięki temu nie przytyłam za bardzo w ciąży i szybko wróciłam do pełnej sprawności i poprzedniej figury. To jest po prostu wyjątkowo wygodna dieta******************************
 
Do góry