reklama

Odżywianie w czasie ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez beata.iwans, 10 Grudzień 2013.

1. beata.iwans

beata.iwans Początkująca w BB

Myślę że prawidłowe odzywianie w ciąży to bardzo ważna sprawa. Dlatego też założyłam bloga dieta-na-widelu.blogpot.com. Co o tym myślicie?
    Dietetyczka
    Beata;-)

2. katarzyna.p

katarzyna.p Gość

Bardzo fajny pomysł, na pewno zajrzę bo często mam dylematy co mogę zjeść - a co nie w ciąży :) Aczkolwiek z tego co się orientuję oscypków i fety w ciąży nie można bo nie są z pasteryzowanego mleka :p choć nie wiedziałam, że jestem w ciąży (dowiedziałam się dopiero w 6 tyg) i na początku zjadłam 7 małych oscypków owczych bo myślałam, że mnie pokręci jak nie zjem, zdarzyło się też zjeść tatara i nic mi nie jest a teraz kategorycznie tego unikam :tak:

3. reklama
  4. beata.iwans

to prawda jeśli chodzi o sery dojrzewające to są zakazanym produktem, czyli plesniowe, dojrzewające kozie i owcze. Nie można ich także sporzywać ze względu na ryzyko zakażenia listeriozą.

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

• Dziękuję! Dziękuję! x 1
    • Literówki... Literówki... x 1
    • Lista
  6. a_aparatka

a_aparatka Fanka BB :)

Wszedzie pisze że nie można jeść surowego mięsa mielonego tatar, a c o z szynką surową wedzoną, metką,?
    Uwielbiam taką szynke wędzoną zwłaszcza na święta i zastanawiam się można czy nie?
    Są tez szynki typu parmeńska, szwarcwaldzka - co z nimi?

7. beata.iwans

Wszystkie szynki: parmeńska, szwardzwaldzka i inne wędzone są szynkami surowymi i nie należy ich jeść. Istnieje takie same ryzyko zarażenia toksoplazmozą jak przy zjedzeniu dojrzewających serów.

8. a_aparatka

a_aparatka Fanka BB :)

dziękję za odpowiedz, jakoś się obejdę :)

9. oliwia2

oliwia2 Fanka BB :)

no jasne, lepiej nie ryzykowac

10. reklama
  11. ciężaróweczka

ciężaróweczka Fanka BB :)

Mnie w ciąży wiele rzeczy wzdymało, ale nie były to tylko takie pokarmy, które normalnie wzdymają, ale zwyczajne co normalnie jadłam i nic się nie działo.

12. oliwia2

oliwia2 Fanka BB :)

no ja nie jem jak normlanie, bo normalnie to bym jadła sery pleśniowe, sushi itd A wiadomo, że w ciązy nie można Czego nie jeść w ciąży - Kalendarz Ciąży ******************

Poleć forum