reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie w czasie ciąży

reklama
Odnośnie porad dla mam wegetarianek to jest takie forum dla wege mam wegedzieciak:) Tam na pewno możesz liczyć na cenne rady:)

Ja natomiast staram się jeść przede wszystkim zdrowo, dużo owoców warzyw, kawę zbożową piję, ostatnio już nie tak często, ale bardzo długo piłam rano sok z buraka - pomaga świetnie na prawidłową morfologię. Ponadto łykam witaminy przepisane przez ginekologa (u mnie to akurat omegamed optima) - i to chyba sprawdza się u wegetarianek, bo one mają olej z alg, a nie rybi - także coś dla Ciebie furciaczek:)
Mój jedyny problem z jakim się zmagam to ogromna wieczna chęć na słodycze, ale staram się robić różne sałatki owocowe z jogurtem i galaretką, żeby było zdrowiej albo sięgam po kakao:)
 
Odnośnie porad dla mam wegetarianek to jest takie forum dla wege mam wegedzieciak:) Tam na pewno możesz liczyć na cenne rady:)

Ja natomiast staram się jeść przede wszystkim zdrowo, dużo owoców warzyw, kawę zbożową piję, ostatnio już nie tak często, ale bardzo długo piłam rano sok z buraka - pomaga świetnie na prawidłową morfologię. Ponadto łykam witaminy przepisane przez ginekologa (u mnie to akurat omegamed optima) - i to chyba sprawdza się u wegetarianek, bo one mają olej z alg, a nie rybi - także coś dla Ciebie furciaczek:)
Mój jedyny problem z jakim się zmagam to ogromna wieczna chęć na słodycze, ale staram się robić różne sałatki owocowe z jogurtem i galaretką, żeby było zdrowiej albo sięgam po kakao:)

Dzieki za rade :)
Jutro idę do dietetyka żeby skomponował odpowiednia wege dietę, ciekawa jestem co tam Pan mgr wymyśli .
 
Nie ma za co :) Ja też nie jem mięsa, więc rozumiem obawy, ale u mnie obyło się bez dietetyka ;) Sama sobie jakoś radzę i jem dużo szpinaku, dzisiaj np zupa z ciecierzycy na stole gości;) I wyniki świetne:)
 
Ja do tej pory odżywiałam sie ... nieciekawie, totalnie sie nie przykładałam. W pracy 24/7 dosłownie, łapałam coś w locie jak znalazłam chwile czasu albo mi sie przypomniało wieczorem ze śniadania nie jadłam....i tak przez parę lat. Potrzebuje kogoś kto mnie jakoś zmobilizuje i odpowiednio pokieruje na początku. Ciężko mi samej sie porządnie zabrać do totalnej zmiany nawyków żywieniowych.
Dzisiaj robię sobie zapiekankę szpinakowa mmm pychota, mogę na raz zjeść cala przygotowana ogromniasta porcje...uwielbiam.
 
bo tak naprawde nie jest łatwo zmienic wieloletnie nawyki żywieniowe, trzeba dużo motywacji. :) jest dużo artykułow w necie, ksiązek na temat zdrowego żywienia :) poszperaj sobie, a na pewno znajdziesz coś dla siebie :)
 
Ja do tej pory odżywiałam sie ... nieciekawie, totalnie sie nie przykładałam. W pracy 24/7 dosłownie, łapałam coś w locie jak znalazłam chwile czasu albo mi sie przypomniało wieczorem ze śniadania nie jadłam....i tak przez parę lat. Potrzebuje kogoś kto mnie jakoś zmobilizuje i odpowiednio pokieruje na początku. Ciężko mi samej sie porządnie zabrać do totalnej zmiany nawyków żywieniowych.
Dzisiaj robię sobie zapiekankę szpinakowa mmm pychota, mogę na raz zjeść cala przygotowana ogromniasta porcje...uwielbiam.

Ja akurat uwielbiam gotować, także od zawsze raczej się dobrze odżywałam :) Ale faktycznie w necie znajdziesz dużo prostych i szybkich przepisów - ta zupa z ciecierzycy zajmuje dosłownie 20 min;) I JEST PYSZNA:D
 
reklama
Do góry