reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ogłoszenia moderatorskie

Wybieramy moderatora

  • elisabeth

    Głosów: 24 68,6%
  • AbeJA

    Głosów: 11 31,4%

  • Wszystkich głosujących
    35
  • Ankieta zamknięta .
co do regulaminu to jest mi to obojętne czy będzie czy nie. nie wiem czy jest potrzebny bo prawda jest taka ze i tak pewnie nikt go nie przeczyta (przynajmniej ja nigdy nie czytam) :), a tak jak pisze Jagoda jest już regulamin calego forum. zresztą w razie czego później można go stworzyć

co do osób ktore od dłuższego czasu wogóle nie piszą to zgadzam się że należało by je usunąć, a z nowymi osobami też bym się jeszcze wstrzymała
 
reklama
Regulaminu nie przeczytam, nawet jeśli go stworzycie :-D:-D I będę taka niezdyscyplinowana. Mogę, mogę?;-):-D:tak::-D
 
1. Elizabeth gratuluję!!!2. Co do listy grupy zamkniętej - taka moja sugestia, możecie się nie zgodzić - niech zostaną na niej osoby, które najwięcej się udzielały przez ostatnie 2 miesiące - to podczas ciąży szmat czasu... Co do Gregora, hm... odwiedza nas w wątku wyprawkowym ostatnio jedynie i nie bardzo się integruje.. A reszta :confused:
3. Regulamin u czerwcówek mi się podoba, dotyczy on głównie listy osób na grupie zamkniętej i możliwości zakładania nowych podwątków. Jak dla mnie warto, myślę że w jakiś sposób pomoże to uchronić się od tzw. trolli (chociaż na nie nie ma sposobu...), no i żeby wszystko było jasne dla wszystkich - zwykła organizacja wątku. Ogólnego regulaminu sama też nie przeczytałam :-p
 
Amelkowa trolli reklamowych i bezczelnych łatwo wykryć, od razu ładują się w oczy, a na trolli wiarygodnych właściwie nie ma sposobu, takie sprawy co i rusz wychodzą na forum, ale raczej po kilku latach.
Dla mnie to najgorszy rodzaj trolli. Ja po prostu nie potrafię sobie wyobrazić, że kogoś kręci udawanie że ma dzieci albo jest w ciąży.
Na takich trolli znam tylko jeden sposób - organizowanie spotkać w realu. Czym więcej osób zna się na żywo tym wątek bezpieczniejszy.

elisabeth admin napisała mi, że w ciągu najbliższych kilku dni powinnaś dostać wszystkie moderatorskie władze na wątek.
 
Ostatnia edycja:
ha a ja to nawet nie wiem kto to troll :)
tzn domyślam się że chodzi o osoby ktore się zapisują i udzielają tylko po to by coś sprzedać?
 
Dzięki Jagoda... mam nadzieję, że sie szybko połapię w nowych opcjach:tak:.

* Listę zrobię, w razie gdyby były jakies wątpliwości to można ją edytowac.
* co do grupy zamkniętej to tak jak piszesz Amelkowa, zostaną te osoby, które się najwięcej udzielają, a co do innych to myslę, że razem będziemy decydowac czy kogos nowego dopuścić czy jeszcze nie.
* a co do regulaminu? to nie wiem? wiem, ze regulamin forum mało kto przeczytał, myslałam, zeby kilka ważniejszych zasad napisac, chyba nikomu tym krzywdy nie zrobię, a może ułatwi to trochę "życie";-)
 
ha a ja to nawet nie wiem kto to troll :)
tzn domyślam się że chodzi o osoby ktore się zapisują i udzielają tylko po to by coś sprzedać?

Jeden rodzaj trolli to trolle, które coś reklamują, albo ostatnio zrobiło się modne, żeby wszędzie upychać głosowanie na swojego dzieciaczka. Ogólnie można powiedzieć, że każde pisanie nie na temat w wątku jest swego rodzaju trollowaniem. Ale nie można popaść w przesadę ;-).

Drugi rodzaj to trolle, którą muszą się wyżyć, wybierają jakiś wątek czasami na chybił trafił i albo ubliżają wszystkim albo specjalnie doprowadzają do kłótni na wątkach.

A trzeci rodzaj trolli to mitomani, czasami niebezpieczni. Zmyślają swoje życie, udają kogoś kim nie są. Czasami to nieszkodliwe nastolatki bawiące się w bycie dorosłymi. Takie osoby naogół nie są w ciąży, nie mają dzieci. Często kradną zdjęcia z innych miejsc w necie, żeby pokazać, że są bardzo wiarygodne.
Laika łatwo nakryć na kłamstwie, ale są też trolle doskonałe. Kilka miesięcy temu była afera z dziewczyną, która nawet była moderatorem na 2 miesiącach. Wymyśliła sobie życie, cudownego męża, dziecko z problemami, później drugą ciążę. Dziewczyna miała talent do pisania, bardzo ładne posty i dużą wiedzę na temat ciąży i macierzyństwa, udzielała się chętnie we wszelkich poradowych wątkach.
A w końcu dziewczyny znalazły ją gdzieś indziej, okazało się, że nie ma rodziny a wiele z informacji o dziecku to były przerobione informacje o jej psie.

Inna dziewczyna niby miała wypadek w którym zmarł jeden z jej bliźniaków, dziewczyny chciały jej ssać kwiaty z kondolencjami. Po jakimś czasie okazało się, że była nianią w niemieckiej rodzinie i zdjęcia, które wklejała to były zdjęcia tej rodziny. A chłopcy obydwaj żyli. Przez ponad rok udawała, że jeden z nich nie żyje. I kilka lat, że jest ich mamą.
 
Ja nie udzielałam się nigdy na takich forach (jedynie NPR na 28dni.pl prowadziłam-z widocznym skutkiem :-D ) i nawet do głowy by mi nigdy nie przyszło, że takie rzeczy się dzieją :szok:.
To już chyba poważne problemy ze sobą takie osoby mają ....
 
Boże,Jagoda,to straszne co piszesz o tych dziewczynach.Tak jak wspomniała kms,one chyba mają coś nie tak z głową:szok:,przecież to chore,wymyślać sobie życie,to mi zawiewa schizofrenią...
 
reklama
Ja jestem na forum kilka lat, to mnie wciągnęło i prawdziwie uzależniona jestem ;-).
Ale wcześniej udzielałam się po trochu na różnych. Net to jest cudowne miejsce dla mitomanów. Wiele osób uważa, że jest w nim anonimowym, choć to akurat nie do końca jest prawda.
 
Do góry