reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ognisko hiperechogenne ( ciąża po 40)

Agrafka179

Początkująca w BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2017
Postów
16
Witam. Mam 40 lat. Pierwsza ciąża. Naturalna. Obecnie 26 tydzień.
W usg połówkowym 21 tyg. Zostało wykryte pojedyncze ognisko hiperechoge 1.8 mm w lewej komorze serca. Pozostałe parametry w usg ok. Test PAPA ryzyko niskie i pośrednie. Test Sanco plus tez ok.
Echo serca płodu, oprócz tego ogniska ,tez ok. Mimo zapewnień lekarzy, ze nie ma powodów do zmartwień , ja czuje niepokój, czy dziecko będzie zdrowe.
Lekarz gin wspomniał mi , ze to marker trisomii 21 i ze względu na wiek mam obawy
Jeden genetyk twierdzi ze ta „ skaza” może się wchłonąć do 30 tc, drugi twierdzi ze to zostanie. Inny gin mówił że ta „ skaza” nie sugeruje trisomii
Czy u którejś z Was ( w podobnym wieku), tez wykryto takie ognisko, czy dziecko urodziło się zdrowe? Czy jest się czym martwić?
 
reklama
U mojej córki wykryto zwapnienie w serduszku, które po porodzie się wchłonęło, tak jak mówił mi mój dr. Miałam 27l, kiedy urodziłam córkę. Córka zdrowa, serduszko zdrowe, wszystko jest dobrze.
Przykro, że nie trafiłaś na kompetentnego dr, już dawno wiadomo, że ognisko nie świadczy o niczym złym, w tym trisomii.
 
U mojej córki wykryto zwapnienie w serduszku, które po porodzie się wchłonęło, tak jak mówił mi mój dr. Miałam 27l, kiedy urodziłam córkę. Córka zdrowa, serduszko zdrowe, wszystko jest dobrze.
Przykro, że nie trafiłaś na kompetentnego dr, już dawno wiadomo, że ognisko nie świadczy o niczym złym, w tym trisomii.

Bardzo dziękuje za odpowiedz. :)
Będę trochę spokojniejsza.
Serdecznie pozdrawiam !!
 
Ostatnia edycja:
Też mieliśmy takie ognisko. Jeśli wszystko inne jest w porządku nie ma powodów do zmartwień. To się często zdaża. Dzidziuś urodził się zdrowy, miałam 33 lata.
 
Mamy to samo (chociaz ja mam 28 lat). Wszyscy mowia, zeby sie tym nie przejmowac i ze kiedys bylo to traktowane jako marker, a teraz juz niby nie (a na pewno jak nie ma zadnych innych czynnikow wskazujacych). A tak w ogóle to teraz w zwiazku z duzo lepszym sprzetem często wykrywa sie to zwapnienie.
 
Moja córka miała wykryte jedno takie ognisko. Syn dwa na lewej i prawej komorze. Oboje urodzili się zdrowi. Córka obecnie ma dwa lata i osiem miesięcy a syn trzy miesiące. Mam nadzieję że moja historia Was uspokoi.
 
reklama
Moja córka miała wykryte jedno takie ognisko. Syn dwa na lewej i prawej komorze. Oboje urodzili się zdrowi. Córka obecnie ma dwa lata i osiem miesięcy a syn trzy miesiące. Mam nadzieję że moja historia Was uspokoi.
Bardzo dziękuje za odpowiedz !! :)
Na pewno jesteśmy uspokojeni przy tylu odpowiedziach. Nie spodziewałam się , ze w ogóle ktoś odpowie.
A w jakim wieku jesteś jeżeli można spytać ?
 
Do góry